Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Zmarł Hugh Hefner, założyciel “Playboya”


Legendarny twórca “Playboya(link is external)” miał 91 lat. Zmarł we własnym domu, o jego śmierci poinformowała firma Playboy Enterprises(link is external).

Hugh Hefner(link is external) urodził się w 1926 roku w Chicago w konserwatywnej rodzinie metodystów. Jego matka była z pochodzenia Szwedką, ojciec miał pochodzenie niemieckie i angielskie. Po ukończeniu szkoły średniej, w czasie drugiej wojny światowej Hugh Hefner zatrudnił się jako dziennikarz w wojskowej gazecie. Po wojnie studiował psychologię na Uniwersytecie Illinois w Chicago. W 1953 roku założył magazyn(link is external) “Playbo(link is external)y”, poświęcony erotyce.

W 1971 roku Hefner stworzył słynną Rezydencję Playboya w Nowym Jorku. Do sesji w jego magazynie pozowały m.in. Marilyn Monroe, Jayne Mansfield, Kim Basinger, Naomi Cambell czy Pamela Anderson. Pierwszy numer “Playboya” z kalendarzem z nagą Marilyn Monroe sprzedał się w nakładzie 50 tys. Z kolei naga sesja Jayne Mansfield doprowadziła do aresztowania Hefnera w 1963 r.

Szczyt popularności magazyn osiągnął w latach 70. Od tego czasu jego popularność stale spada, głównie z powodu większej konkurencji innych pism o podobnej tematyce.

W 1978 r. Hefner pomógł zorganizować zbiórkę funduszy na renowację słynnego napisu “Hollywood(link is external)“. Zorganizował galę w Rezydencji Playboya i osobiście przeznaczył na ten cel 27 tys. dol. (1/9 kosztów renowacji), licytując literę “y” podczas aukcji. Ofiarował również 100 tys. dol. wydziałowi kinematografii na Uniwersytecie Południowej Karoliny na stworzenie kursu “Cenzura w kinie”.

Hugh Hefner był trzykrotnie żonaty; jego ostatnia żona była od niego młodsza o 60 lat.

Autor:
Źródło:

onet

Dział:
video:
Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

76 − 68 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl