Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

ZIOBRO SKONFISKOWAŁ AUTO ZA 3 MILIONY, ALE SĄ RÓWNI I RÓWNIEJSI


Polskie media obiegła elektryzująca informacja, że Mercedes AMG Mansory S63 AMG Coupe Black Edition na niemieckich blachach, który budził podziw na ulicach Warszawy, został skonfiskowany w ramach konfiskaty rozszerzonej.

Minister nie ujawnia, ale się chwali:

Zbigniew Ziobro na wczorajszej konferencji pochwalił się, że łącznie podejrzanym od marca 2016 r. do dnia dzisiejszego udało się zabezpieczyć mienie wartości 1 mld zł, z czego w 2017 roku ponad 500 mln.

Wczoraj CBŚP zatrzymało na lotnisku rzekomego szefa „mafii paliwowej”, który był właścicielem drogiego auta.

Odebranie majątku nawet bez wyroku

Prokuratorzy i funkcjonariusze służb już na wstępnym etapie postępowania mają za zadanie dążyć do ustalenia majątku podejrzanych. Wszystko po to, by móc następnie ustanowić na nim zabezpieczenie. W przypadku podejrzanych o uzyskanie korzyści majątkowej znacznej wartości (ponad 200 tys. zł) w wyniku wyłudzenia nienależnego VAT(link is external) lub akcyzy. Pod lupę jest brany cały majątek uzyskany w czasie popełniania przestępstwa, po nim oraz nawet do 5 lat przed nim. Ciężar udowodnienia, że majątek został nabyty legalnie, spoczywa na podejrzanym.

Niestety, są równi i równiejsi. Postępowania toczą się wyłącznie wobec prywatnych polskich przedsiębiorstw. „Święta Inkwizycja” o zbrojnym charakterze zwyczajnie tchórzy przed zagranicznymi korporacjami i polskimi przedsiębiorstwami państwowymi. Nadzwyczajna Komisja ds. wyłudzeń VAT i akcyzy stosuje podwójne standardy, bo dwóch “naczelnych konfiskadorów” (Ziobro&Morawiecki) jest dosłownie na kolanach wobec zagranicznych korporacji i polskich przedsiębiorstw państwowych z obawy o wielomiliardowe odszkodowanie i niechęć do szkodzenia firmom państwowym. Polscy prywatni przedsiębiorcy ponoszą obecnie całą winę i to oni płacą za system, który jednych karze, a drugich chroni. To wobec wyłącznie nich aparat państwowy stosuje przepisy o odpowiedzialności solidarnej za zobowiązania podatkowe, ale nigdy wobec korporacji zachodnich i firm państwowych. Ci według ich ideologii, co do zasady są uznani za „poszkodowanych”.

Dla uściślenia można podać przykład. Zagraniczna renomowana sieć handlowa kupowała paliwo od firmy X i sprzedawała je na swoich stacjach po bardzo atrakcyjnej cenie. Firma X zrealizowała duży kontrakt, a potem zniknęła, nie płacąc akcyzy i podatku. Czy wobec dużej zagranicznej sieci handlowej nasi „konfiskadorzy”zastosują ustawę o zobowiązaniach solidarnych za niezapłacone podatki oraz ustawę o konfiskacie rozszerzonej? Ależ oczywiście, że nie, bo naraziliby się na międzynarodowy skandal, gdyby polski system prawny próbował zaszkodzić inwestorowi zagranicznemu. Co innego polski przedsiębiorca. To zwierzyna łowna, która można namierzyć i zlikwidować w ramach systemu „układ zamknięty„.

Kto wyłudzał VAT i w jaki sposób?

System Karuzeli VAT został wymyślony przez założycieli EU. Celem zaplanowanego systemu podatkowego była możliwość wyłudzenia podatku VAT. Początkowo wyłudzeniami VAT w Unii Europejskiej zajmowali się „wyłącznie białe kołnierzyki” oraz politycy, którzy zakładali podmioty gospodarcze na podstawione osoby z tzw. Udziałowcem i Prezesem Nominowanym. Bardzo często organizatorzy procederu działali wspólnie i w porozumieniu z urzędnikami skarbowymi, szefami zagranicznych korporacji oraz przedsiębiorstw państwowych. Bardzo często skorumpowani urzędnicy skarbówki kliknięciem myszki zwracali lekką ręką milionowe kwoty na konta podstawionych firm. Im wyższy VAT w danym kraju, tym wyższy zysk z przestępstwa.

Proceder karuzeli VAT:

Firma zagraniczna sprzedaje do Polski towar – powiedzmy żyletki lub drogie telefony albo cokolwiek. Nabywcą jest firma założona przez osobę z hospicjum lub imigrant, która kupuje towar, odsprzedaje go polskiej firmie naliczając 23 %-Vat-u, po czym nasz imigrant wraca do Afryki lub osoba z hospicjum przenosi się do “krainy wiecznych łowów”.

Polska firma odlicza sobie VAT i odsprzedaje towar za granicę tej samej firmie, od której kupił go imigrant. Na jednym obrocie „karuzeli VAT” – zysk wynosi 23% transakcji.

Takich „obrotów” karuzeli może być oczywiście znacznie więcej i im droższy towar, tym lepiej, a schemat karuzeli może być odwrócony.

Wielkie zagraniczne korporacje i przedsiębiorstwa państwowe fikcyjnie eksportowali towar i zwracały się do urzędów o zwrot podatku VAT. Karuzela kręciła się dosłownie od świtu do świtu, a kierowcy ciężarówek dziwili się głupocie swoich szefów, że każą im wozić ten sam towar w kółko.

To one otrzymywały gigantyczne zwroty podatku VAT, natomiast małe polskie firmy często znajdowały się w łańcuszku dostaw lub odbiorców. Zagraniczne korporacje działały również samodzielnie, tworząc firmy słupy lub przymykali oko na szereg firm zagranicznych – wydmuszek, które kupowały od nich towar na zerowej stawce VAT. Towar w rzeczywistości nie był eksportowany, a wracał do tej samej firmy.

Polacy uwierzą w „morawiecko-ziobrowską” sprawiedliwość, jeśli na ławach oskarżonych znajdą się prezesi zagranicznych korporacji, prezesi renomowanych sieci handlowych, prezesi przedsiębiorstw państwowych, a ich wielomiliardowe majątki zostaną skonfiskowane. Ale jak zastosować konfiskatę rozszerzoną wobec korporacji zagranicznej lub przedsiębiorstwa państwowego? Nie miejmy złudzeń. To nietykalna kasta, bo są najrówniejsi z równych. Za wyłudzenia VAT zapłacą polskie firmy rodzinne, bo nie ma „konstytucji dla Biznesu”, która by ich chroniła. Polscy przedsiębiorcy są absolutnie bezsilni i bezbronni wobec reżimowego aparatu skarbowego nastawionego wyłącznie na ich fizyczną likwidację.

Pamiętajmy, wystarczy podejrzenie niedowartościowanego urzędnika skarbówki, który co do zasady nie odpowiada swoim majątkiem za błędy, aby majątek firmy, majątek rodziny został skonfiskowany, a sprokurowane fikcyjne postępowanie nabrało mocy prawnej – włącznie ze skazaniem przedsiębiorcy na długoletnie więzienie.

Autor:
Z.B.
Źródło:

plportal.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

74 − 68 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl