Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Zbigniew Ziobro Chce 25 Lat za Przestępstwa Gospodarcze


ziobro-banknoty-kajdanki-setki-fotolia
Prowadzenie działalności w Polsce obarczone jest wysokim ryzykiem gospodarczym oraz sankcjami karnymi. Przedsiębiorcy muszą zmierzyć się nie tylko z absurdalnymi przepisami, wszechmocnymi urzędnikami, od których zależy czy przedsiębiorca może prowadzić działalność gospodarczą, ale również każdy urzędnik może zniszczyć zarówno osobę fizyczną jak i każdą dowolną osobę prawną, za co urzędnikowi w praktyce nic nie grozi, bowiem nie ma odpowiedzialności majątkowej i karnej za czyny niezgodne z prawem popełnione przez urzędnika na szkodę przedsiębiorcy. Wystarczy, że zostanie wszczęte postępowanie, a niejasne i sprzeczne z konstytucją przepisy o odpowiedzialności solidarnej mogą znaleźć zastosowanie i z reguły tak się dzieje. Urzędnik, który odpowiada jedynie przed Bogiem, z chęci nagród od przełożonego i zysku w postaci premii za każdym razem uporczywie dąży do ukarania przedsiębiorcy nawet wtedy, kiedy z góry urzędnik wie, że nakładane obowiązki na podatnika są niemożliwe do zrealizowania, a wszczęte i prowadzone postępowanie zmierza nieuchronnie jedynie do zniszczenia przedsiębiorcy. W świetle przepisów to przedsiębiorca musi udowodnić, że nie jest przestępcą i jeśli już to udowodni po wielu latach jest już bankrutem, bo jego majątek został zlicytowany, pracownicy poszli na bruk, a firmę przejęła zagraniczna konkurencja.

Przykład:

Organy skarbowe zniszczyły TFL Towarzystwo Finasowo-Leasingowe: wartość odszkodowania 800 milionów złotych.

Zadziwiającą prawidłowością jest to, że ofiarą urzędników skarbowych padają wyłącznie polskie przedsiębiorstwa. Nie znam przypadku, aby zniszczono zagraniczną firmę. Byłby to skandal międzynarodowy, więc w ciszy i zza biurka wszechmocnego urzędnika niszczeni są polscy przedsiębiorcy. Postawa rządu w tym zakresie jest zadziwiająca, bowiem w kampanii wyborczej PIS obiecywał, że będzie wspierał polskich przedsiębiorców


i co mamy?

Polski rząd nie tylko nie wspiera polskich przedsiębiorców, ale tworzy coraz bardziej niekorzystne przepisy. Projekt Zbigniewa Ziobry zakładający 25 lat pozbawienia wolności za przestępstwa gospodarcze budzi grozę, ponieważ KAŻDY PRZEDSIĘBIORCA MUSI UDOWODNIĆ SWOJĄ NIEWINNOŚĆ. W świetle projektowanych przepisów, jeśli nasz kontrahent wręczy nam fakturę, od której nie odprowadził podatku lub jej w ogóle nie zaksięguje, to niewinnemu przedsiębiorcy grozi długi wyrok pozbawienia wolności oraz z automatu uruchamia się procedura zobowiązań solidarnych – czyli uczciwy Przedsiębiorca zapłaci za czyny popełnione przez oszusta!

Czy polscy przedsiębiorcy są wspomagani finansowo lub zwolnieni z podatków z wyjątkiem Ojca Rydzyka? Nie znam takiego przypadku lub jest ich niewiele. Ale regułą jest to, że polski rząd wspiera wyłącznie zagranicznych inwestorów.

Oto przykład finasowania przez polskie rządy zagranicznych inwestorów:

Volkswagen Polska kwota dofinasowania 112 500 tysięcy złotych + zwolnienia z podatków. Mercedes: 80 milionów PLN + zwolnienia z podatków.

Mamy do czynienia z dyskryminacją polskich przedsiębiorców i zdecydowanym faworyzowaniem obcego kapitału.

Polscy przedsiębiorcy chcąc prowadzić biznes w Polsce często podszywają się pod zagranicznych inwestorów. Zakładają spółki za granicą i dopiero wtedy inwestują w Polsce.

Co to daje?

Urzędnicy boją się wszczynać postępowania w stosunku do firm niemieckich, francuskich, angielskich, amerykańskich, a wręcz traktują je jak święte krowy. Tymczasem to polscy przedsiębiorcy odprowadzają najwięcej podatków do budżetu, podczas gdy zagraniczne firmy kombinują na potęgę! Poprzez agresywną optymalizację podatkową zagraniczne przedsiębiorstwa nie tylko nie płacą podatku VAT i CIT, ale permanentnie wyłudzają podatki w karuzelach VAT. W rezultacie polski podatnik odprowadza podatek do kiesy inwestorów zagranicznych.

Rząd szykuję podwyżkę podatków dla klasy średniej, czyli dla tych, którzy są kołem zamachowym gospodarki. Zniesiony ma być liniowy 19% podatek, a wprowadzona skala progresywna, która ma sięgnąć nawet 40%.


Jaki będzie rezultat?

Na pewno zmniejszą się wpływy z podatków, bo ci dobrze zarabiający przeniosą swoją działalność za granicę, a nawet przeniosą swoją rezydencję podatkową. Obecność w Unii Europejskiej daje nam wybór, w którym kraju chcemy mieszkać, płacić podatki i z którego kraju chcemy prowadzić działalność gospodarczą. Jeśli przeciętny Kowalski w Polsce będzie musiał zapłacić 40% podatku, to rzecz jasna, że przeniesie firmę do Bułgarii, gdzie zapłaci 10% podatku. Do tego dochodzi odpowiedzialność karna przedsiębiorcy, który może zostać uwikłany w podejrzane transakcje i nawet o tym nie wiedzieć.

Przedsiębiorca kieruje się przede wszystkim chęcią zysku i dobrej wierze zakłada, że kontrahent jest co do zasady uczciwy. Jednak rzeczywistość gospodarcza jest odmienna od oczekiwań przedsiębiorców, który nie może cały swój wysiłek poświęcić na prześwietlanie kontrahentów, ponieważ takie zachowanie wykracza poza jego fizyczne możliwości, a co do zasady przedsiębiorca nie ma do takich czynności uprawnień, ponieważ są one z mocy ustawy zarezerwowane wyłącznie dla organów typu, policja, ABW, CBŚ, UKS, itd.

Zakres czynności sprawdzających przez przedsiębiorcę w stosunku do kontrahenta powinien wyłącznie ograniczyć się do weryfikacji na poziomie wyszukiwarki online KRS i NIP, z których wynika adres podmiotu gospodarczego, kto reprezentuje i czy jest czynnym podatnikiem VAT.

Emigracja każdego podatnika jest stratą i działaniem na szkodę Polski, ponieważ podatnik każdego dnia pracuje, robi zakupy, tankuje paliwo, płaci za energię, wodę, spłaca kredyt, wynajmuje mieszkanie. Poza podatkami dochodowymi płaci również podatki pośrednie i ZUS za siebie, na tych na emeryturze, bezrobotnych, niepełnosprawnych i dzieci.

Amerykanie wycenili, że przeciętne życie każdego podatnika jest warte ponad 2,5 miliona dolarów. Łatwo zatem obliczyć, ile Polska straciła przez 27 lat nieudolnych rządów polityków, którzy swoimi destrukcyjnymi działaniami zmusili do emigracji ponad 3 milionową energiczną grupę ludzi w wieku produkcyjnym i prokreacyjnym. Jest to depopulacja na miarę wyrwy biologicznej jakiej Polska doznała w II Wojnie Światowej!

Kto w Polsce wobec powyższych faktów będzie prowadził działalność gospodarczą obarczoną tak wysokim ryzykiem odpowiedzialności karnej, wszechmocnych urzędniczych nadużyć i przy opodatkowaniu 40% od dochodu, skoro Polska będąc w EU otoczona jest krajami o liberalnym systemie podatkowym i przyjaznym klimacie gospodarczym?

Artykuł napisał portal www.gotowespolki.pl

Polub Plportal.pl:

Tags: ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

77 − 68 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl