Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Zarabiasz 5 – 10 tys. zł? Dla PiS jesteś bogaczem i zapłacisz podatek. Kaźmierczak: Spowoduje to ucieczkę z Polski


podatek
Szykuje się masowa ucieczka Polaków na Zachód. Jak twierdzi szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, wyjedzie nawet milion młodych ludzi wypędzonych przez nowy podatek.

Panie, Panowie z PiS: naprawdę tego właśnie oczekujecie? Jeśli wprowadzicie swój najnowszy podatkowy pomysł z Polski na Zachód wyjedzie od 500 tysięcy do miliona młodych, przedsiębiorczych ludzi. Taką wizję przedstawia Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Odkąd minister Henryk Kowalczyk ogłosił plan wprowadzenia tzw. podatku jednolitego, burza nie ustaje. Najwyższa stawka daniny dla “samozatrudnionych” ma wynosić 40 proc. Za takich “bogaczy”, którzy mają płacić najwyższą stawkę państwo chce uznać już osoby zarabiające 6 tys. zł na rękę. Wielu już zapowiedziało, że zwija manatki i przenosi swoją firmę do Czech, czy Rosji, gdzie fiskus jest mniej żarłoczny. 

Szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców uważa, że będzie jeszcze gorzej po wprowadzeniu tego podatku. Jego zdaniem 40 proc. stawka obejmie już osoby zarabiające 5 tys. zł, a efektem będzie exodus młodych Polaków.

CEZARY KAŹMIERCZAK – Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Uznanie osoby zarabiającej 5 tys. miesięcznie za bogacza i chęć opodatkowania go 40% podatkiem spowoduje ucieczkę z Polski od 500 tysięcy do 1 miliona młodych z dużych miast. Po prostu na Zachodzie od takich dochodów w takiej wysokości w zasadzie nie płaci się podatków! Rząd chyba nie rozumie, że w ramach Unii Europejskiej jest swoboda przemieszczania się ludzi! I ci początkujący przedsiębiorcy, specjaliści i managerowie z dochodami do 250 tysięcy rocznie po prostu masowo wyjadą z Polski! 

To chyba jasne, że rząd podwyżką podatków będzie próbował pokryć swoje wydatki. Jednak eksperci przestrzegają, że skutek będzie odwrotny od zamierzonego. Wysoki podatek, jak przekonuje Cezary Kaźmierczak, nie uderzy w milionerów, “bo wśród nich – całkiem legalnie – i tak płaci podatki kto chce i jak chce i tak pozostanie”. A internauci dopowiadają, że od tej kosmicznej sumy 5 tys. w Warszawie trzeba odliczyć choćby 2,5 tys. na wynajęcie mieszkania.
Tomasz Ławnicki

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

78 − 76 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl