Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Zakładasz jednoosobową działalność? Skarbówka odwiedzi cię w domu. A Morawiecki ma jeszcze bardziej odjechany pomysłDo urzędów skarbowych w całej Polsce przyszły pisma, które nakazują fizycznie sprawdzać, czy pod podanym adresem rzeczywiście prowadzona jest działalność gospodarcza – dowiedziało się Radio ZET.

Chodzi o zweryfikowanie, czy osoby zakładające jednoosobowe firmy nie są faktycznie tzw słupami, czyli fikcyjnymi przedsiębiorcami. Pismo nakazuje sprawdzać każdego bez wyjątku.
W kilku warszawskich urzędach skarbowych wybrane grupy urzędników z różnych działów otrzymały dodatkowe obowiązki i muszą każdą osobę, która zarejestrowała wniosek o założenie firmy, fizycznie odwiedzić. Jak mówią anonimowo urzędnicy, zwykle wystarczy, by potwierdzić fakt prowadzenia działalności pod konkretnym adresem. Nie musimy także urzędników wpuszczać do mieszkania.
Ale to nie koniec pomysłów Mateusza Morawieckiego. Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić jeszcze jedno „bezpieczne” rozwiązanie. Od przedsiębiorców zaczynających działalność gospodarczą ma być pobierana kaucja.
Źródło: Radio ZET

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

78 + = 82

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl