Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Zaczynali od wyrobów z drutu, a wyrośli na czołowego producenta okien. Drutex nie zwalnia tempa


029ca7a222b9ed9709ef776d3d574c92,640,0,0,0
Zaczynałem skromnie od produkcji siatek ogrodzeniowych, drutu, wyrobów z drutu, gwoździ i dachówek z blachy. A dziś o mojej firmie mówi się, że jest europejską potęgą okienną – opowiada Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX SA. Przedsiębiorstwo zanotowało dwucyfrowy wzrost za rok 2015, a wraz z ukończeniem drugiej hali produkcyjnej Europejskiego Centrum Stolarki szykuje się do jeszcze bardziej wzmożonej ekspansji.

Firma Drutex otworzyła swoje podwoje w maju 1985 roku. Leszek Gierszewski, który wcześniej swoją karierę zawodową wiązał z wojskiem, zapragnął czegoś, co da mu większą niezależność. Na początku wraz z kolegą zajął się produkcją… doniczek, a niedługo potem zdecydował się na własny biznes. Tak narodził się Drutex, który w pierwszych latach swojej działalności produkował wszystko, co można było zrobić z drutu – od siatek ogrodzeniowych po klatki dla lisów.

Przełom nastąpił w 1994 roku, gdy postanowiono przestawić się na wytwarzanie okien. Po zakupie maszyn od pewnej firmy z Elbląga uruchomiono pierwszą profesjonalną linię do produkcji stolarki okienno-drzwiowej z PVC. Produkcję rozkręcano powoli, acz konsekwentnie, czego owocem jest teraz ciesząca się zaufaniem firma odnosząca sukcesy zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.

Obecnie Drutex jest numerem #1 w Europie pod względem liczby produkowanych okien pionowych i posiada jedną z najbardziej kompleksowych ofert stolarki na rynku. Poza oknami i drzwiami z PVC produkuje również stolarkę aluminiową, drewnianą, drewniano-aluminiową, rolety, drzwi przeciwpożarowe, ogrody zimowe i fasady. Jego wyroby trafiają do odbiorców na całym świecie. Choć państwa europejskie to główny cel eksportu, to produkty firmy, której siedziba mieści się w Bytowie, są zamawiane przez klientów z USA, Meksyku, Australii czy Japonii. W okna autorstwa polskiej spółki wyposażony jest m.in. hotel Hilton w Nowym Jorku, biurowiec kopalni złota oraz największa fabryka klocków w Meksyku.

DRUTEX W LICZBACH

2300 – liczba zatrudnionych pracowników

7000 – dzienny potencjał produkcyjny

1 000 000 – liczba okien produkowanych w ciągu roku

10 000 000 – liczba okien wyprodukowanych od 1994 r.

620 000 000 zł – przychody ze sprzedaży w 2015 r.

91 000 m2 – powierzchnia produkcyjna

200 – liczba pojazdów floty transportowej

Autor: Dawid Wojtowicz

Źródło: http://innpoland.pl/125569,zaczynali-od-wyrobow-z-drutu-a-wyrosli-na-czolowego-producenta-okien-drutex-nie-zwalnia-tempa

Polub Plportal.pl:

Tags:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

82 − = 73

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl