Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Zaczynali od produkcji mebli w garażu, teraz są potentatem modułowych konstrukcji budynków


Polcom Group, rodzinna firma z Chojnic, otworzyła hotel Courtyard by Marriott w Edynburgu. Dla producenta konstrukcji modułowych to pierwsza taka inwestycja, której jest właścicielem. W planach jest budowa hotelu w Londynie za 120 mln funtów, co uczyni Polcom największym polskim inwestorem w Wielkiej Brytanii.

Firma, która dotąd unikała kredytowania swojej działalności, w przypadku czterogwiazdkowego hotelu w Szkocji postanowiła skorzystać z preferencyjnego finansowania Banku Gospodarstwa Krajowego, a 49 proc. udziałów obejmie Fundusz Ekspansji Zagranicznej zarządzany przez PFR TFI.

– To kamień milowy w historii naszej firmy, która prowadzi ekspansję na rynki zagraniczne. Otwieramy nowy rozdział – ogłosił Łukasz Słominski, dyrektor zarządzający Grupy Polcom.

– Obok działalności budowlanej, deweloperskiej staliśmy się inwestorem. Nasz model biznesowy doskonale sprawdza się na zagranicznych rynkach, gdzie obok najwyższej jakości, równie ważna jest efektywność, którą zapewniają rozwiązania modułowe – wyjaśnił.

To właśnie technologia modułowa jest obszarem, w którym wyspecjalizowała się polska firma. Dzięki wykorzystaniu gotowych elementów budynków z pełnym wyposażeniem wnętrz Polcom potrafi zbudować duży hotel nawet w dwa tygodnie.

Hotele z modułów konstruowanych w rodzimych Chojnicach i pobliskim Rytlu stoją już między innymi w Nowym Jorku i w Calgary w Kanadzie. Nowojorski hotel ma 19 pięter i jest najwyższym modułowym hotelem w największym mieście w USA.

To jednak nic w porównaniu z hotelem, jaki firma chce postawić w Canary Wharf, biznesowej dzielnicy Londynu. Budynek ma mieć aż 47 pięter, co uczyni go najwyższym modułowym hotelem na świecie.

Inwestycja jest obecnie na etapie starań u uzyskanie pozwolenia na budowę. Podobnie jak w Edynburgu, także w tym przypadku finansowanie ma zapewnić BGK. Budowa tego hotelu ma pochłonąć 120 mln funtów, co oznacza, że będzie to największa polska inwestycja na Wyspach.

Polcom Group to rodzinna firma, dlatego nie publikuje swoich danych finansowych. Jak pisze “Puls Biznesu”, została założona 30 lat temu przez Eugeniusza Słominskiego, z zawodu stolarza.

Małżeństwo Słominskich zaczynało od produkcji mebli w domowym garażu, ale z biegiem lat firma stała się dużym graczem na rynku mebli dla sklepów, a potem hoteli. Konstrukcjami modułowymi firma zajęła się cztery lata temu. Teraz kierują nią trzej synowie i córka Słominskich.
Źródło: money.pl

Polub Plportal.pl:

Tags: ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 70 = 77

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl