Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Z powodu pandemii nastąpiła nowa era dla gastronomii


Od ogłoszenia stanu wyjątkowego w kwietniu 2020 r. minął już rok, a nasze optymistyczne myśli o tym, że za rok o tej porze spotkania w większym gronie powrócą już do normalności, musiały zderzyć się ze smutną rzeczywistością.

Kryzys koronawirusa nadal pogrąża Japonię, a od początku obecnego roku można zaobserwować jeszcze ostrzejszą niż dotąd krytykę gastronomii oraz oskarżanie jej o bycie głównym winowajcą obecnej sytuacji pandemicznej. W wyniku ponowienia stanu wyjątkowego oraz wprowadzenia działań zapobiegawczych rozprzestrzenianiu się wirusa ucierpiały lokale gastronomiczne, które zmuszone zostały skrócić swoje godziny pracy.

Nie można oczekiwać, że w obliczu tych niewystępujących nigdy wcześniej trudności przemysł gastronomiczny będzie stał bezczynnie. Na dużą skalę powstają miejsca, które w celu zwiększenia wydajności podwyższają ceny w przeliczeniu na jednego klienta, przy jednoczesnym spadku cen opłat za wynajem. Lokale znajdujące się w dogodnych miejscach przy dworcach i przyciągające przypadkowych klientów swoimi szyldami odchodzą w niepamięć, a wzrasta zapotrzebowanie na miejsca, które nie tylko serwują jedzenie, ale również dostarczają klientom jakiegoś rodzaju wrażeń. Jeśli restauracje sprostają tej nowej potrzebie konsumentów, to więź z klientem z pewnością stanie się jeszcze silniejsza, niż przed pandemią.

Zaczynają pojawiać się lokale gastronomiczne, które odpowiedziały na nowe zapotrzebowanie i kuszą klientów zarówno smacznym jedzeniem, jak i zapewnianą rozrywką. W dobie pandemii koronawirusa poznaliśmy mocne i słabe strony każdego biznesu gastronomicznego. Czym więc charakteryzują się restauracje, które sprawiają, że nie znajdujemy ich przypadkiem, a chcemy iść do nich sami z siebie? W pogoni za nową erą gastronomiczną.

Autor: Washio Ryuichi

Tłumaczenie: Magdalena Pirch

Źródło: https://business.nikkei.com/atcl/gen/19/00286/?fbclid=IwAR1BjR6pSPn2Qhzowqk10-lJ2zCX-QRO745HotWgpuRdwDwKaeAOhJDTUuQ

Polub Plportal.pl:


About redaktor123

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl