Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Wziął łapówkę, powołując się na wpływy w urzędzie skarbowym


CBA zatrzymała mężczyznę, który wziął łapówkę, powołując się na wpływy w urzędzie skarbowym i znajomość z komornikiem w Kościerzynie (Pomorskie). Żądał 50 tys. zł za pomoc w załatwieniu sprawy, zadowolił się 10 tys. zł – poinformowało Centralne BiuroAntykorupcyjne.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA powiedział PAP we wtorek, że zatrzymany, to Jan W., który za łapówkę miał się podjąć pośredniczenia w załatwieniu sprawy w urzędzie skarbowym i u komornika.

“Funkcjonariusze, oprócz pomieszczeń należących do zatrzymanego, przeszukali także mieszkanie komornika i jego biuro w US, tam zabezpieczylidokumenty związane ze sprawą” – powiedział PAP Brodowski.

Podczas śledztwa agenci gdańskiej delegatury Biura ustali, że W. obiecał lokalnemu biznesmenowi załatwienie korzystnego dla niego rozstrzygnięcia w toczącym się postępowaniu egzekucyjnym przed kościerskim urzędem skarbowym. “Zatrzymany mężczyzna w zamian zażądał od przedsiębiorcy 50 tys. zł. Jednak w ostatecznym rozliczeniuzadowolił się 10 tys. zł” – podał Brodowski w rozmowie z PAP.

Zaznaczył, że gdańska prokuratura okręgowa już postawiła W. zarzut płatnej protekcji i postanowiła o dozorze policji wobec W.

Autor:
Zdj. ilustracyjne /Stanisław Kowalczuk /East News
Źródło:

PAP/INTERIA

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

91 − = 82

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl