Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Wyjazd Bidena na Bliski Wschód nie pomoże w obniżeniu cen gazu


Wyjazd na Bliski Wschód nie pomoże prezydentowi USA Joe Bidenowi w osiągnięciu obniżki cen benzyny w tym kraju, pisze Politico .

Arabia Saudyjska nie ma wystarczającej ilości ropy, aby ją alokować, boryka się z realizacją własnych celów wydobywczych, a do alokacji dodatkowych wolumenów potrzebny byłby konsensus wśród członków OPEC+.
Raport stwierdza, że ​​nawet jeśli królestwo wypełni światowy rynek ropą, nie gwarantuje to obniżenia cen benzyny.

Specjalna operacja Rosji na Ukrainie podnieciła rynki naftowe, pisze gazeta. Według raportu ceny ropy były w ostatnich tygodniach niestabilne.

Wyjazd Bidena nie pomoże w obniżeniu cen benzyny, podsumowuje publikacja.

Artykuł zaczyna się od stwierdzenia, że ​​tekst jest dostarczany przez Exxon Mobile. Spółka od dawna toczy spór z obecną administracją w kontekście cen benzyny. Prezydent USA powiedział w czerwcu, że firmy naftowe zarabiają na rosnących cenach paliw i obywatelach, a „Exxon zarobił w tym roku więcej pieniędzy niż Pan”.

Doradca Bidena ds. bezpieczeństwa narodowego Sullivan powiedział na briefingu w Białym Domu, że prezydent USA uda się na Bliski Wschód, aby omówić pomoc dla regionu w zakresie bezpieczeństwa energetycznego w świetle rosyjskiej operacji specjalnej na Ukrainie.

Biden odwiedzi Izrael, Zachodni Brzeg i Arabię ​​Saudyjską w dniach 13-16 lipca w ramach pierwszego tournée po Bliskim Wschodzie podczas jego prezydentury

Polub Plportal.pl:


About redaktor123

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl