Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Wolność gospodarcza w rozumieniu bolszewika Mateusza Morawieckiego


Po psach tropiących i rewizjach bez zgody prokuratora kolejny fatalny pomysł Morawieckiego, który bezspornie szkodzi gospodarce. Przedsiębiorcy już absolutnie nie mają zaufania do organów podatkowych, co jest fundamentem wolnego rynku i również nie mają złudzeń co do ministra: to bolszewicki szkodnik.

Narasta niechęć do inwestowania i następuje eksodus polskich przedsiębiorców za granicę. Czesi, Słowacy, Bułgarzy już zacierają ręce, bo to tam wystraszeni polscy podatnicy zapłacą podatki i to nie na złość Morawieckiemu, który kiedyś odejdzie w hańbie, ale z obawy przed złym systemem i bezkarną mafią urzędniczą.

Mateusz Morawiecki – Minister Finansów wymyślił sobie, że przedsiębiorcy mają codziennie meldować skarbówce o dokonanych przelewach. Czyli każdy przedsiębiorca miałby składać codziennie do Krajowej Administracji Skarbowej wyciągi z rachunków bankowych.

Raport z rachunków bankowych – co 24 godziny, wyłączając soboty i święta – musiałoby przekazywać w sumie około 80 tys. firm w kraju – wyliczył portal money.pl. Obowiązek dotyczyłby zarówno dużych przedsiębiorców, jak i małych i średnich firm. Projekt nie objąłby jedynie mikroprzedsiębiorców oraz jednostek sektora finansów publicznych.

To kolejny pomysł Morawieckiego, który ma uszczelnić dziurę w podatku VAT. Ministerstwo Finansów liczy, że szybka identyfikacja transakcji pomoże zebrać do budżetu o 5 mld złotych rocznie więcej.

Każdy wysyłany do KAS wyciąg bankowy musiałby zawierać dane nadawcy jak i odbiorcy płatniczego – informuje money.pl. Obejmowałby nazwę i adres firm oraz NIP lub REGON, numer rachunku nadawcy i rachunku obcego. W dokumencie musi znajdować się data i czas obciążenia rachunku nadawcy dokonania wpłaty gotówkowej, kwota i waluta, opis zlecenia i jego tytuł oraz informacja o numerze rachunku wirtualnego utworzonego w celu identyfikacji masowych płatności.

Fiskus będzie miał też dostęp do salda rachunku przedsiębiorcy po realizacji zlecenia płatniczego.

Termin, w którym nowe przepisy miałyby zacząć obowiązywać to 1 września 2017 roku.

Trudno ocenić motywy Morawieckiego, który swoją wiedzę wykuł na etacie w banku z polecenia kogoś ważnego. Może znów chcę się komuś podlizać lub przed kimś popisać?

Morawicki – ekonomiczny analfabeta zwyczajnie nie ogarnia gospodarki i nawet nie przypuszcza, co to znaczy dla księgowych firm oraz dla samych przedsiębiorców obowiązek codziennego meldowania o dokonanych przelewach.

Pomysł Morawieckiego, to nic innego jak permanentna inwigilacja i to wszystko oczywiście pod sztandarem walki z oszustami. To jest właśnie wolność gospodarcza i sprawiedliwość w rozumieniu bolszewika Morawieckiego. Granty oraz zwolnienia podatkowe dla zagranicznych firm i bolszewickie drakońskie prawo dla polskich przedsiębiorców!

GotoweSpolki.pl

Autor:
Z.B./ fot. PAP
Źródło:

Money/PL PORTAL PL

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 8 = 1

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl