Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Wojenne nastroje. Minister handlu USA odwołał wizytę w Berlinie


Minister handlu USA Wilbur Ross odwołał niespodziewanie zapowiedzianą na wtorek wizytę w Berlinie. Nie podał przyczyn swojej decyzji, choć wiadomo, że Waszyngton krytykuje Berlin za dużą nadwyżkę w handlu zagranicznym.

“Nie wiemy, dlaczego (Ross) odwołał wizytę, dowiedzieliśmy się o tym dopiero późnym wieczorem” w poniedziałek – powiedziała minister gospodarki Niemiec Brigitte Zypries dziennikarzom w Berlinie.

Jak zaznaczyła, jednym z tematów rozmowy miał być krytykowany przez stronę amerykańską import stali z Europy, w tym z Niemiec, do USA. “Szkoda, że nie dojdzie do rozmowy” – zauważyła minister.

Dpa pisze, że Ross tłumaczył odwołanie wizyty nagłym spotkaniem z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Stany Zjednoczone w marcu zarzuciły kilku producentom stali dumping. W czerwcu miał zostać przedstawiony raport o tym, czy import stali z UE zagraża narodowemu bezpieczeństwu USA.

Relacje gospodarcze między Niemcami a USA są napięte od objęcia urzędu prezydenta przez Trumpa. Berlin zarzuca Waszyngtonowi protekcjonizm w handlu.

W 2016 roku Niemcy osiągnęły nadwyżkę w handlu zagranicznym w wysokości 253 mld euro. W handlu z USA nadwyżka wyniosła 49 mld euro.

Autor:
Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 8 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl