Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Władimir Kołokolcew doszedł do porozumienia z wietnamskimi kolegami


e
Dziś szef MSW generał policji FR Władimir Kołokolcew i minister bezpieczeństwa publicznego Wietnamu podpisali program wspólnych działań, przede wszystkim w dziedzinie walki z przestępczością zorganizowaną. Poza tym, tajni agenci obu krajów będą wymieniać się informacjami operacyjnymi na temat terrorystów i ekstremistów, w tym zagranicznych bojowników, jak również kanałów ich finansowania.

Minister spraw wewnętrznych Władimir Kołokolcew spotkał się dziś w wietnamskim mieście Hanoi z premierem tego kraju Nguyenem Tan Dungiem i ministrem bezpieczeństwa publicznego Tran Dai Quangiem. Jednym z powodów ich spotkania był fakt zakończenia programu wspólnych działań na lata 2013-2015 miedzy dwoma resortami policyjnymi. Obecnie Kołokolcew i Quang podpisali nowy, na okres 2016-2018.

Jednym z głównych kierunków wspólnych działań będzie walka z transnacjonalnymi ugrupowaniami przestępczymi, a także wymiana informacji o osobach, związanych z przestępczością zorganizowaną. Poza tym, ministrowie doszli do porozumienia w sprawie aktywizacji wymiany danych na temat działań i przemieszczania się terrorystów i ekstremistów, w tym zagranicznych bojowników, a także na temat kanałów ich finansowania.

Autor: Aleksandr Aleksandrow

Tłum.: Agata Górska

Źródło: http://kommersant.ru/doc/2943800

Polub Plportal.pl:

Tags: ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 + 1 =

 

About publikator

Reklama