Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Węgry tną VAT z 27% do 5%. „Każda rodzina musi mieć własny domViktor Orban postanowił obniżyć stawkę podatku VAT w budownictwie mieszkalnym. Węgierski rząd planuje wprowadzić zmiany, które być może nie doprowadzą do uszczuplenia budżetu, a ożywią budownictwo.

– Naszym celem jest upewnienie się, że każda rodzina będzie miała własny dach nad głową i dlatego proponujemy obniżenie VAT-u w budownictwie mieszkaniowym z 27 proc. obecnie do 5 proc. w najbliższych latach – mówił premier Orban.

Węgierski rząd liczy na to, iż dzięki potężnemu obniżeniu podatku VAT uda się ożywić budownictwo mieszkalne. Celem zmian jest doprowadzenie do sytuacji, w której każda rodzina będzie miała własny dom. Projekt ustawy już jest w parlamencie i będzie forsowany przez Fidesz, czyli narodową, konserwatywną i umiarkowanie eurosceptyczną formację, której liderem jest Orban.

Ponadto, po zmianach wprowadzonych przez rząd, zmniejszy się kontrola administracji nad budownictwem. Uzyskiwanie pozwolenia na budowę będzie już wymagane jedynie od domów, których powierzchnia będzie większa niż 300 metrów kwadratowych.

Obniżenie podatku nie musi oznaczać zmniejszenia się wpływów do budżetu państwa. Węgierskie władze przekonują, że jeśli dzięki zmianom powstanie od 3 do 5 tysięcy budynków, budżet nie ucierpi.

Autor: Piko

Polub Plportal.pl:

Tags: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

77 + = 83

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl