Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

UNCTAD: Napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Serbii w zeszłym roku wyniósł 3,44 miliarda dolarów


Serbia przyciągnęła w 2020 roku 3,44 miliarda dolarów bezpośrednich inwestycji zagranicznych, co stanowi ponad połowę wszystkich tego typu inwestycji w Europie Południowo-Wschodniej, w roku pandemii COVID-19, jak donosi Radio-Televizija Srbije. Według dzisiejszego raportu Konferencji Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju (UNCTAD), przekazanego przez RTS, inwestycje te sięgnęły 6,11 mld dolarów. Według dokumentu UNCTAD Serbia zajmuje trzecie miejsce wśród gospodarek w okresie przejściowym pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych w ubiegłym roku. Przed nią uplasowały się Rosja z 9,7 mld USD i Kazachstan z 3,9 mld USD.

Globalne przypływy bezpośrednich inwestycji zagranicznych ze względu na globalny kryzys zdrowotny i środki mające na celu zamknięcie gospodarek na całym świecie spadły w ubiegłym roku o 35 procent. To oznacza spadek z 1,5 biliona dolarów w zeszłym roku do ​​998,9 miliarda dolarów, wg raportu o inwestycjach na świecie dla 2021 r. opublikowanego przez organy ONZ ds. handlu i rozwoju z siedzibą w Genewie.

Autor: RTS (Radio-televizija Srbije) / tłum. Anna Stosio

Źródło: https://www.danas.rs/ekonomija/unctad-priliv-stranih-direktnih-investicija-u-srbiji-prosle-godine-344-milijardi-dolara/

Polub Plportal.pl:


About redaktor

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl