Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Umowa na zakup samolotów F-35 podpisana


Minister obrony narodowej Mariusz Błaszaczak podpisał w piątek umowę na zakup 32 myśliwców F-35. Samoloty będą kosztowały 4,6 mld USD.

Kontrakt na zakup samolotów podpisano w Dęblinie. Samoloty dostarczy Polsce firma Lockheed Martin. W uroczystości wzięli udział także premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda i amerykańska ambasador Georgette Mosbacher

– To niezwykle ważny dzień dla polskiego lotnictwa wojskowego i dla bezpieczeństwa całej naszej części Europy – powiedział prezydent Andrzej Duda. – Nasi piloci brali już wielokrotnie udział w misjach, strzegąc nieba innych państw członkowskich NATO. Te zadania wykonywaliśmy bardzo dobrze, i dowodem tego jest ta umowa, dzięki której będziemy mogli wyposażyć się w najnowocześniejsze samoloty myśliwskie na świecie.Samoloty, które przenoszą siły powietrzne w nową erę.

– Cień rosyjskiej dominacji, którego pozbyliśmy się 30 lat temu, będzie się od nas odsuwał – powiedział w czasie uroczystości premier Mateusz Morawiecki. – F-35 to pancerz, który ma służyć do ochrony wszystkich państw NATO, a w szczególności wschodniej flanki. Dołączamy do elitarnego grona państw, które będą mogły korzystać z najnowocześniejszej technologii.

Źródło : money.pl

OPRAC. WITOLD ZIOMEK

Polub Plportal.pl:

Tags: ,


About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl