Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Ukraina podwoiła zakupy węgla z RPA


Foto: Heidi G/Flickr

W 2015 roku Ukraina podwoiła ilość węgla kupowanego z RPA na potrzeby prac elektrociepłowni. W zeszłym roku zakupione zostało około 400 tysięcy ton surowca, a w tym aż 800 tysięcy.
Podczas sprawozdania z działalności rządu, Minister Energetyki i Przemysłu Węglowego Ukrainy Wołodymyr Demczyszyn powiedział, że Ukraina zwiększyła ilość zakupu węgla do elektrociepłowni cieplnych do 800 tysięcy ton, podczas gdy w ubiegłym roku zakupiono ich tylko 400 tys.
Minister powiedział również, że w mijającym roku znacznie zmniejszył się wolumen węgla zakupywanego z Rosji. W zeszłych latach oscylował on w granicach 2 milionów ton, a obecnie wyniósł jedynie 600 tysięcy. Ponadto Ukraina zmniejszyła ilość gazu kupowanego z Rosji z 14 miliardów metrów sześciennych do sześciu.
Jednocześnie Demczyszyn zwrócił uwagę na sukces ukraińskiego rządu w postaci dywersyfikacji dostaw paliwa jądrowego dla ukraińskich elektrowni atomowych. W ciągu roku, 40% paliwa dla elektrowni jądrowych zakupiono u amerykańskiego koncernu Westinghouse.

Źródło: energetyka.defence24.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 3 =

 

About jarzebskia

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl