Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Kto ukradł Ukrainie 42 tony złota?!


Media obiegła informacja, że śledczy natrafili w szwajcarskim banku 0,5 tony złota, rzekomo należącego do byłego prezydenta Janukowycza. No brawo dla śledczych, ale gdzie się podziało 42,3 tony ukraińskiego złota? Wyparowały?

Jak świat światem, wojna zawsze stwarzała najlepszą okazję do szybkiej zmiany właściciela złota. Niewykluczone, że podobny scenariusz rozegrał się na Ukrainie.
Tuż po zbrojnym przewrocie — tzw. Majdanie, prawdopodobnie doszło do zrabowania ukraińskiego złota.

Po kilku miesiącach zainstalowania się nowej władzy w wywiadzie dla Kanału 5 szefowa Narodowego Banku Ukrainy Wałeria Hontariewa w zaskakujący sposób przyznała, że:

„W skarbcach banku centralnego praktycznie nie ma złota – zostało nieco, ale to zaledwie 1% rezerw”.

Wartość ta znacząco odbiega od ostatnich dostępnych oficjalnych danych opublikowanych na stronie NBU, według których w październiku warte 988,66 mln dolarów złoto stanowiło 7,8% ukraińskich rezerw. Tymczasem złoto, o którym mówiła prezes Hontariewa warte byłoby zaledwie 125 mln dolarów. Oznacza to, że nie wiadomo gdzie znajduje się blisko 90% ukraińskiego złota. Ważna uwaga – pozycja „złoto” w bilansach banków centralnych opisuje nie tylko sztaby spoczywające w skarbcach, lecz również operacje, w ramach których bank może leasingować własne złoto.

Nie licząc wspomnianej wypowiedzi szefowej NBU, oficjalne źródła milczą na temat losów i miejsca przechowywania ukraińskich rezerw. Jednak internet obiegła wiadomość o rzekomym wylocie do USA tajemniczego ładunku, które na kijowskie lotnisko dostarczyć miały samochody dostawcze pilnowane przez zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn.
Rezerwa Federalna USA do tej pory nie udzieliła odpowiedzi na pytanie, czy w jej nowojorskim skarbcu znajduje się ukraińskie złoto.

Przyjrzyjmy się podobnym przewrotom o charakterze zbrojnym, bo zniknięcie ukraińskiego złota ma wspólny mianownik. Do podobnych zdarzeń doszło w Iraku i Libii. W tych krajach również zniknęło złoto w niewyjaśnionych okolicznościach. Skarbce Saddama Husseina i pułkownika Kadafiego zostały doszczętnie ogołocone, a oni sami zamordowani.

Według demaskatorskiego portalu WikiLeaks, całkowity koszt za skuteczny zamach stanu i zainstalowanie nowych „władz” na Ukrainie wyniósł $5 mld.

Najwyraźniej amerykańscy wierzyciele obsłużyli się sami, jak wcześniej w Libii czy w Iraku, gdzie łącznie zrabowano co najmniej 400 ton złota.

Autor:
Z.B.
Źródło:

plportal.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 5

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl