Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

UE dofinansuje gazociąg Północ – Południe


Kwota 79 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pokryje część kosztów budowy 130-kilometrowego gazociągu Zdzieszowice-Wrocław w południowo-zachodniej Polsce. Ta nowa instalacja wzmocni istniejący regionalny system przesyłu gazu i zwiększy jego przepustowość.

Komisarz ds. polityki regionalnej Corina Creţu powiedziała: “Ten projekt z zakresu polityki spójności, mający na celu poprawę połączeń gazowych w Europie Wschodniej, jest konkretnym przykładem unijnej solidarności. Inwestujemy w tysiące sieci transportowych, cyfrowych i energetycznych w całej Europie po to, aby Unia mogła dynamicznie się rozwijać i bardziej integrować.”

Komisarz ds. polityki klimatycznej i energetycznej Miguel Arias Cañete powiedział:”Dobrze połączona infrastruktura energetyczna jest kluczowym elementem realizacji unii energetycznej. To wsparcie ze strony UE pomoże zlikwidować istniejące luki w infrastrukturze energetycznej i wprowadzi nas na ścieżkę prowadzącą do prawdziwie powiązanego europejskiego rynku energii. Jest to niezbędne do zwiększenia bezpieczeństwa dostaw energii i bardziej efektywnego wykorzystania zasobów energetycznych.”

Gazociąg Zdzieszowice-Wrocław jest częścią korytarza północ-południe ujętego w dziesięcioletnim planie rozwoju sieci na 2017 r. opracowanym przez europejską sieć operatorów systemów przesyłowych gazu (ENTSOG) i stanowi jeden z istotnych elementów połączeń północ-południe sieci gazociągów w Europie Środkowo-Wschodniej i Europie Południowo-Wschodniej. Został on określony jako projekt będący przedmiotem wspólnego zainteresowania w kontekście transeuropejskiej infrastruktury energetycznej.

Autor:
Źródło:

energrtyka24

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

22 − 21 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl