Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

W tych miastach żyje się najlepiej


Samo wysokie wynagrodzenie nie decyduje o życiowym standardzie. To zależy od siły nabywczej, ale także od osiągnięć. Wewnątrz Europy wynagrodzenia i koszty utrzymania w każdym kraju są różne. Najwięcej zarabiają Szwajcarzy (przeciętnie 72 000 Euro), mieszkańcy Danii (56 000 Euro), najmniej jednak zarabiają Estończycy (13 000 Euro), Portugalczycy (15 500 Euro) i Grecy (18 500 Euro).

Szwajcarzy, Irlandczycy i Norwedzy, dzięki sile nabywczej zarabiają 42 000 Euro więcej niż przeciętne wynagrodzenie w Europie. Rozważyć można obok wynagrodzenia i kosztów utrzymania także różnorodną wysokość podatków (podatek dochodowy i podatek VAT), które wynikają ze standardów życia.  Z tego względu Szwajcarzy, mieszkańcy Danii, Niemcy mają wysoki standard życia. Chociaż przeciętne wynagrodzenie w Niemczech jest niższe w porównaniu do innych krajów, Niemcy zajmują 3. miejsce w Europie. Podstawą jest wysoka siła nabywcza wynikająca z niemieckiego przeciętnego wynagrodzenia.

Kraje o wysokim standardzie życia:

Szwajcaria

Dania

Niemcy

Szwecja

Holandia

Finlandia

Norwegia

Irlandia

Austria

Wielka Brytania

Londyńska firma doradcza Lewellyn Consulting i portal Kariera Consulting zbadali przeciętne wynagrodzenia i koszty życia w różnych krajach europejskich. Na podstawie danych wynika, że pracownicy w Szwajcarii mają najwyższy standard życia, następnie pracownicy z Danii, Niemiec i USA.

Z kolei Estończycy, Grecy, Portugalczycy i Włosi odznaczają się niskim standardem życia. Chociaż koszty utrzymania w tych miastach są relatywnie niedrogie, to i tak poziom wynagrodzenia jest niski. Do jakości życia zalicza się warunki mieszkaniowe, bezpieczne środki komunikacji oraz wykształcenie.
Melanie Los/Tłum. Jowita Kasiczak
Źródło: welt.de

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

15 + = 23

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl