Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Twórcą bitcoina jest australijski biznesmen


bitcoin
Australijski przedsiębiorca Craig Wright oświadczył, że to on jest twórcą wirtualnej waluty bitcoin. Do tej pory nie było oficjalnie wiadomo, kto wymyślił ten nowy system płatniczy, bo Australijczyk używał pseudonimu Satoshi Nakamoto.

Po latach ukrywania się, biznesmen ujawnił swoją tożsamość w rozmowie z BBC oraz z magazynami “The Economist” i “GQ”. Na oczach dziennikarza BBC do komputera wpisał także tajny klucz, który potwierdził, że to on jest Satoshim Nakamoto. W rozmowie z BBC Wright powiedział: “Jedni w to uwierzą, inni nie. Tak naprawdę nie bardzo mnie to obchodzi. Miałem pomoc innych ludzi, ale to ja byłem główną postacią tego projektu”.

Dodał, że nie zależy mu na sławie an ipieniądzach, że w życiu nie przyjmie żadnego wyróżnienia, nawet nagrody Nobla i już nigdy nie wystąpi przed kamerą. Podkreślił, że ujawnia tożsamość dla świętego spokoju swojej rodziny, znajomych i pracowników. Obserwatorzy zwracają uwagę, że Craig Wright był niedawno przedmiotem śledztwa australijskiego urzędu podatkowego.

Bitcoin to globalna elektroniczna waluta w postaci wirtualnych żetonów. W większości krajów nie jest uznawana za równorzędną z tradycyjnymi walutami i jest nieregulowana lub dozwolona. Określenie statusu prawnego bitcoina wzbudza spore kontrowersje.

Polub Plportal.pl:

Tags: ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

99 − 95 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl