Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Trump uchylił procedury Obamy mające na celu zapobieżenie zmianom klimatycznym


Tym samym prezydent spełnił obietnicę, złożoną w czasie swojej kampanii wyborczej, ’wskrzeszenia’ amerykańskiego górnictwa. Prezydencki pomysł potępiają obrońcy środowiska.

“Plan czystej energii” został podpisany przez prezydenta Obamę w 2015 roku. Jego celem było przyspieszenie przejścia z węgla na zieloną energię i nałożenie na elektrownie obowiązku zmniejszenia do 2030 roku emisji dwutlenku węgla o 32%.

Gdyby weszło w życie, zamknięto by wiele elektrowni węglowych, tych najstarszych i tych, które najbardziej trują środowisko.

“Wojna wypowiedziana węglowi została zakończona”, powiedział w swoim poniedziałkowym przemówieniu w Kentucky szef Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) Scott Pruitt.

Polityka energetyczna

“Jutro w Waszyngtonie podpiszę projekt uchwały w sprawie zniesienia tzw. „Planu czystej energii” należącego do poprzedniej administracji”, powiedział Pruitt, który za prezydentury Obamy walczył przeciw tej inicjatywie.

Niezależnie od tego, czego w istocie dotyczy Plan, jeśli chodzi o zmiany klimatyczne Pruitt jest sceptykiem.

Dwa lata temu, kiedy jeszcze był prawnikiem na państwowej posadzie w Oklahomie twierdził, że Plan Obamy  był “nielegalną próbą zwiększenia dominacji urzędników federalnych nad polityką energetyczną Stanów Zjednoczonych“.

Autor:
Tłum. Emilia Liberda
Źródło:

Agencija

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 56 = 66

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl