Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Tropikalne wybrzeża i centra biznesowe: Oto NAJDROŻSZE ULICE NA ŚWIECIE


Na najbardziej ekskluzywnych ulicach na świecie bardzo trudno kupić nieruchomość. Tam miesiącami, a nawet latami nie zostaje sprzedany ani jeden apartament, penthouse, dom czy mieszkanie. Przyczyną nie jest brak pieniędzy, ale popyt większy niż podaż.

– Na najdroższych ulicach świata nieruchomości sprzedają się bardzo rzadko. Niektóre z nich na rynek trafiają raz na pokolenie i nigdy więcej, powiedziała dla Business Insider Jolanda Barns, specjalista ds. nieruchomości.

Ardmor Park, Singapur

Średnia cena za metr kwadratowy wynosi 24.000 dolarów amerykańskich. Jednym z kupców, któremu udało się tutaj kupić penthouse jest współwłaściciel “Alibaba group”. Za swoją nową siedzibę zapłacił 51 milionów dolarów (metr kwadratowy kosztował 40.000 dolarów).

Moloczni Pereulok, Moskwa

Średnia cena za metr kwadratowy wynosi 30.500 dolarów. Większość budynków w tej okolicy została zbudowana po 2000 roku. W ubiegłym roku mieszkanie o powierzchni 238 metrów kwadratowych sprzedano tam za 9,5 mln dolarów.

Avenue de Palmiers, Les Parcs de Saint-Tropez, Francja

Średnia cena za metr kwadratowy wynosi 39.000 dolarów amerykańskich. Na tej ulicy praktycznie niemożliwy jest zakup jakiejkolwiek nieruchomości. Ostatnia była w sprzedaży rok temu. Gdy nieruchomość (dom z widokiem na morze) weszła na rynek, osiągnęła cenę 70.000 dolarów za metr kwadratowy. Jedna z ostatnich nieruchomości, którą sprzedano na tej ulicy, miała 800 metrów kwadratowych i dużą działkę. Cena – 42 miliony dolarów.

Quai d’Orleans, Paryż, Francja

Średnia cena za metr kwadratowy wynosi 41.000 dolarów. Quai d’Orleans był kiedyś adresem Brigitte Bardot, a dziś jest jedną z najdroższych ulic w Paryżu.

Quai d’Orleans to adres z wysokimi cenami i jednym z najpiękniejszych widoków na Paryż. Leży na południowej stronie wyspy Saint-Louis, położonej pośrodku Sekwany, w centrum Paryża. Elewacje budynków na tej pięknej ulicy zbudowane są z historycznego kamienia, a widok z nich “strzela” wprost na katedrę Notre Dame. Jest tu około dwudziestu domów, wzniesionych od XVII do XIX wieku. Kilka miesięcy temu, za 36.000 dolarów za metr kwadratowy, sprzedany został trzypokojowy apartament na piątym piętrze, z przepięknym widokiem.

Wolseley Road, Point Piper, Sydney, Australia

Średnia cena za metr kwadratowy wynosi 44.000 dolarów. Po kilku latach posuchy w sprzedaży, wróciło zaufanie do rynku, co przełożyło się tę najbardziej ekskluzywną australijską ulicę. W tym miejscu Sydney metr kwadratowy kosztuje 44.000, a w ciągu ostatniego roku mieszkania na tej ulicy zostały sprzedane za 33 i 40 milionów dolarów.

Chemin du Sémaphore, Cap Ferrat, Francja

Średnia cena za metr kwadratowy wynosi tu 67.000 dolarów amerykańskich. Ekskluzywny Saint-Jean-Cap-Ferrat było kiedyś ulubionym miejscem belgijskiej rodziny królewskiej. Obszar ten jest obecnie znany ze swoich ogromnych i pięknych willi będących własnością miliarderów i oligarchów, w tym współzałożyciela Microsofta Paula Allen i zmarłego rosyjskiego oligarchy Borysa Berezowskiego. Chemin du Sémaphore to ulica, która prowadzi do drogiego centrum półwyspu. W sierpniu ubiegłego roku sprzedano tam za 37 milionów dolarów dom o powierzchni 650 metrów kwadratowych.

Aleja Księżnej Grace, Monako

Średnia cena za metr kwadratowy wynosi tu 100.000 dolarów. Ubiegły rok dla rynku nieruchomości w Monako był rekordowy i Aleja Księżnej Grace, rozpoznawalna dzięki palmom otaczającym port przed Monte Carlo, nie była wyjątkiem. Trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 200 metrów kwadratowych w Alei Księżnej Grace sprzedano w zeszłym roku za 16 milionów euro ; parking i taras były wliczone w cenę. W 2016 roku sprzedano w Monako tylko 555 nieruchomości.


Knightsbridge, Londyn, Wielka Brytania

Średnia cena za metr kwadratowy wynosi 103.000 dolarów. Knightsbridge to najbardziej elitarne londyńskie miejsce. To ulica, dzielnica i stacja metra, ale gdy mówimy o drogich nieruchomościach, to myślimy po prostu o ulicy. W kwietniu ubiegłego roku sprzedano tutaj penthouse o powierzchni 1.500 metrów kwadratowych za około 200 milionów euro, co jest najwyższą ceną sprzedaży odnotowaną w ciągu ostatnich lat.

Piąta Aleja, Nowy Jork

Średnia cena za metr kwadratowy wynosi tu 108.000 dolarów. W końcu XIX wieku Piąta Aleja była znakiem rozpoznawczym nowojorskiej arystokracji i elit społecznych, i do dziś nic się nie zmieniło. Prestiż Piątej Alei, jako ulicy nowojorskich milionerów, jest ciągle ten sam. To zespół najbardziej luksusowych budynków “Wielkiego Jabłka”. Rzeczywiście, trudno znaleźć bardziej kosztowną ulicę niż Piąta Aleja, w której prawie żadna nieruchomość nie ma ceny niższej, niż 70 milionów dolarów.


Ulica Peak, Hong Kong

Średnia cena za metr kwadratowy wynosi 114.000 dolarów. Ulica Pik znajduje się na samym szczycie wzgórza Wiktorii w Hong Kongu, najdroższej ulicy na świecie. W lutym tego roku nieruchomość pod nr 75 sprzedana została za 600 milionów euro, co czyni ją najdroższą sprzedaną nieruchomością w historii Hongkongu. Jej powierzchnia liczyła 11.000 metrów kwadratowych.
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: Buisness Insider

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 10 = 13

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl