Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Tajemnicze ruchy Banku Centralnego FR i oczekiwanie na katastrofęRothschildowie na froncie Banku Centralnego postanowili nie czekać do 18-21 r. i zaczęli przejmować wszystkie rosyjskie banki. Ma to pomóc w utrzymaniu pod kontrolą prezydenta Rosji…

Ze względu na niepewną sytuację finansową Tatfondbanku i zagrożenie interesów jego kredytodawców i deponentów Bank Centralny wprowadził tymczasową administrację na okres sześciu miesięcy. Jego funkcje przypisano do ASW. Uprawnienia akcjonariuszy związane z udziałem w kapitale statutowym, jak również uprawnień organów zarządzających Bankiem na ten czas są zawieszone. Podstawowym zadaniem tymczasowej administracji Banku Centralnego jest obserwacja sytuacji finansowej banku, jak to zwykle bywa w takich przypadkach. Poprzednim razem taki regulator tymczasowo wprowadzono w październiku w banku „Pereswet”. Po podsumowaniu kontroli ASW opracowano propozycje dalszej działalności Tatfondbanku, podała agencja.

Wprowadzenie tymczasowej administracji w banku „Pereswet”, automatycznie pociągnęło za sobą wprowadzenie tymczasowej administracji w Tatfondbanku. To taka prosta kombinacja w dwa wejścia.

Tatfondbank nie wprowadził restrykcji na wypłaty w bankomatach i oddziałach banku, poinformował TASS powołując się na służby prasowe instytucji kredytowej.

… Według informacji prasowej, decyzja o ograniczeniu wypłat powstała „na tle publikacji w mediach oraz w sieciach społecznościowych o ewentualnej panice.”

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu okazało się, że Tatfondbank stracił 5 mld rubli, czyli 15% własnego kapitału na lokatach w obligacje banku „Pereswet”, którego działalność została zawieszona w październiku.

Na tym tle obligacje samego Tatfondbanku załamały się: rentowność wystawionych papierów do lutego 2026 roku w piątek podniosła się do 110% rocznie.

7 grudnia rząd Tatarstanu rozpoczął pertraktacje z Bankiem Centralnym w sprawie restrukturyzacji finansowej Tatfondbanku.

Tatfondbank znajduje się wśród 50 największych rosyjskich banków pod względem aktywów (218 mld rubli poczynając od 1 września), udział państwa w kapitale banku wynosi 45,3%.

Pieniądze, dzięki polityce Banku Centralnego i presji okoliczności zewnętrznych, wyciekają z kraju o siedem razy szybciej:

Odpływ kapitału z Rosji przyśpieszył 7 razy

Napływ walut w Rosji gwałtownie wzrósł, jednak uzyskany przez gospodarkę walutową zysk był prawie całkowicie „przejedzony” przez odpływ kapitału prywatnego, wynika z danych Banku Rosji opublikowanych w piątek.

…Zresztą, rozlany nad krajem deszcz dolarów niemal natychmiast wyparował: 95% dopływu waluty do FR (5,9 mld. dolarów) zostało wyeksportowane przez sektor prywatny. W porównaniu z październikiem odpływ kapitału przyśpieszył ponad 7 razy.

A co jest takiego wartościowego w systemie bankowym Tatarstanu? Dlaczego Bank Centralny wykonał kombinację wielu ruchów z udziałem kolegów z Londynu w celu kontroli nad bankiem „Pereswet”? Po co Patriarcha jeździł do Londynu wiążąc w czasie swoją wizytę z początkiem problemów z bankiem „Pereswet”? Kto pomógł Bankowi Centralnemu położyć łapę, oj wybaczcie, przekazać pod kontrolę ASW Tatfondbank?

Nawiasem mówiąc, co będzie z równowagą rachunków banku, niewidocznych dla ministerstwa finansów, ani dla rozwoju gospodarczego?

Na pytanie na temat roli systemu finansowego Tatarstanu odpowiada raport „Sojusz-Antyterrorystyczny: informacja o grabieży Rosji”. Radzę przeczytać cały tekst, podam teraz tylko niewielki fragment:

Wyprowadzone przez bank „Tan” i „Fundację Szaszurina”, „Diamond Tan” środki kapitałowe w sumie 36 trylionów rubli i 323 mld. dol. USA zgodnie z zaleceniami zagranicznych menedżerów Rothschilda, Morgana zostały częściowo przeniesione do Sberbanku FR, którego podstawowym założycielem jest Amerykanin Morgan, a także oddziały Banku w 6 miastach Rosji. Pozostała część środków pozostaje na rachunkach Banku Centralne FR, założycielami którego są również wyżej wymienieni cudzoziemcy. Jedynym Rosyjskim założycielem Bank Centralny FR jest Gieraszczenko z 1% akcji. Wszystkie środki kapitałowe w Banku Centralnym FR i Kasie Oszczędnościowej FR znajdują się pod bezpośrednią kontrolą obcych właścicieli i nieistniejącego prawnie Banku Centralnego ZSRR (teraz banku Rosja), którym po upadku ZSRR do tego czasu kieruje Gieraszczenko, Szajmijew i inni przedstawiciele klanu gorbaczowskiego. Na rachunkach tych banków w ciemnym obrocie do niedawna znajdowały się bilionowe sumy, większe niż cały budżet kraju.

Tajne środki kapitałowe banku „Tan” przechowywane są w „Awersbanku” (Kazań) na rachunkach: najbliższych osób Szajmijewa prezydenta „TAIF” – Alberta Szygabuddinowa – 400 mld. rub.; jego zastępcy Alberta Sultiejewa – 300 mld. rub.; księgowego Safinoja Guziel – 100 mld. rub. i założycieli „TAIF” – dwóch synów Szajmijewa (Ajwara i Radika) – u każdego po 500 mld. rub. Na rachunkach samego Szajmijewa w krajach Bliskiego Wschodu zgromadzono nie mniej niż 400 mld. dol. USA.

Chciał powiedzieć prawdę:

W Kazaniu znów sądzą byłego deputowanego do Duma Siergieja Szaszurina. Na początku lutego, sąd okręgu moskiewskiego skazał go za zniesławienie policji Tatarstanu na 1 rok pozbawienia wolności i 8 miesięcy kolonii karnej. We wtorek sąd rejonowy w Kazaniu zajął się rozpatrzeniem innej sprawy karnej przeciwko byłemu parlamentarzyście w sprawie defraudacji w kilku firmach jak również funduszach osób fizycznych na dużą skalę. … Adwokat oskarżonego Wadim Androsow spodziewa się, że proces będzie długi. – Szaszurin nie przyznaje się do winy, stanowisko obrony jest takie samo, – oświadczył adwokat Androsowa korespondentowi „Wiadomości”. – Uważamy, że oskarżenie jest niepoważne i nieuzasadnione. Te związki, które są badane w materiałach sprawy karnej, i które miały miejsce w rzeczywistości dotyczą nie Szaszurina, a innych osób. Muszą oni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Dlaczego Szaszurin oskarża siebie o te jakoby przestępstwa, jest niezrozumiałe. Był on deputowanym i nie zajmował się działalnością finansowo-gospodarczą. Obrona będzie za pomocą wszelkich środków prawnych usprawiedliwić Szaszurina, bez względu na to jak długo to by miało trwać „. Tymczasem, zgodnie z informacjami “Wiadomości”, w materiałach sprawy jest tak zwana odrębna uchwałą, zgodnie z którą w odniesieniu do osób rzekomo działających według wskazówek Szaszurina, podjęto decyzję o odmowie wszczęcia spraw karnych.

Nawiasem mówiąc, po powołaniu G. Grefa do Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosji z jego specjalnych kont zniknęło 6 bilionów! Rachunki nie posiadają ewidencji w bilansach, w Ministerstwie Finansów oraz Ministerstwie Federacji Ekonomicznej. Brane są pod uwagę tylko specjalne w Banku Centralnym. Bank Centralny „stoi na straży”, co jest bardzo wygodne …

Przy okazji, kto będzie uznany za poszkodowanego, jeśli nie zostanie przywrócone ZSRR? Kto zostanie uznany za właściciela pieniędzy w międzynarodowych sądach arbitrażowych? I co zrobić z Bankiem Centralnym? Fursow proponuje — poczekać na poważny międzynarodowy kataklizm, a wtedy …

Fursow: dlaczego nie można teraz znacjonalizować Banku Centralnego

Nacjonalizacja Banku Centralnego — to wojna Rosji z dwudziestoma rodzinami, które rządzą światem. Nie wykluczam, że kiedy to nastąpi załamie się system. Inna sprawa to, kiedy system się załamie, trzeba być gotowym ponieważ nie będzie zasad — będą zupełnie inne zasady.

Podoba mi się taka postać rzecz: siadasz do gry z arcymistrzem: czy z nim wygrasz? Nie. Ale jeżeli ceną wygranej lub przegranej jest śmierć lub życie, to trzeba zrzucić figury, złapać deskę i uderzyć w głowę. Nacjonalizacja Banku Centralnego to uderzenie w głowę, w tym celu trzeba mieć bardzo dobre wsparcie.

Nawet Stalin, z którym już się liczono pod koniec lat 20-tych, mógł wykorzystać tylko sprzeczności między Rockefellerami a Rothschildami. Ale on nigdy, nawet wtedy kiedy ZSRR stało się supermocarstwem (pod koniec lat 40), nie mógł nic dyktować tym ludziom, bo kategorie wagowe były nie te: tak, mieliśmy bombę atomową, potem wodorowa.

Światowy system jest tak urządzony, że gwałtowne ruchy można wykonywać tylko wtedy, gdy on się rozpada. Na szczęście Rosja ma duże doświadczenie w wyskakiwaniu z takich historycznych pułapek w warunkach kryzysów europy i świata.

… Świat jest bardzo skomplikowany i nagłe ruchy mogą być wykonywane tylko w sytuacjach kryzysowych: ” popchnij padającego” jak mówił Nietzsche. A w sytuacji, gdy kryzys dopiero się rozwija, gwałtowne ruchy są niedopuszczalne.

Żeby nacjonalizować teraz Bank Centralny — trzeba być samobójcą. Stanie przeciw tobie „cały świat”. Kiedy „cały świat” będzie się walił, kiedy w jednym miejscu będzie „pożar”, w innym — „powódź”, wtedy można.

Kiedy Rosja odmówiła podpisania traktatu Paryskiego w 1856 roku, zabraniającego nam mieć flotę wojenna na morzu Czarnym? Kiedy Prusy uderzyły na Francję, a Anglia nie mogła sama walczyć. Wtedy właśnie wyszliśmy z tej umowy. Trzeba skorzystać z nadarzającej się chwili, aby być gotowym do „zrzucenia figury” i „skorzystania z deski”.

Andriej Fursow

Dlatego też Bank Centralny spieszy się aby oskubać Rosję ile się da, o czym jego prawdziwi właściciele również wiedzą — zacznie się kataklizm — nie będzie komu osłaniać.

Źródło: treborok

Polub Plportal.pl:

Tags: ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 1

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl