Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Czy Mateusz Morawiecki wypowie wojnę USA za to, że są rajem podatkowym?


Minister finansów Mateusz Morawiecki wyjeżdżając na szczyt G-20 zapowiedział walkę z rajami podatkowymi wszelkimi możliwymi sposobami. Czyżby nasz wybitny ekonomista z wykształceniem historyka chciał wypowiedzieć wojnę USA?

Nasz minister nie doczytał, że światowe mocarstwo ekonomiczne jakim jest USA już dawno wprowadziło na swoim terytorium instytucję raju podatkowego, bo to zwyczajnie dobry interes. Delaware, Wyoming, Nevada, Dakota są stricte rajami podatkowymi, gdzie nierezydent płaci zryczałtowany podatek w wysokości 350 – 500 dolarów USA rocznie.

To nie koniec złych informacji dla Morawieckiego –  Prezydent Donald Trump zapowiedział drastyczną obniżkę podatków na antenie Fox News w sobotę wieczorem. Skorzystać mają na niej drobni przedsiębiorcy, oraz indywidualne podmioty.

W trakcie wywiadu udzielanego dla Fox News, Trump zapowiedział radykalną redukcję podatków dla małych przedsiębiorców i podmiotów indywidualnych.

Prezydent podkreśla, że w jego opinii podatki powinny wynosić od kilku do kilkunastu procent, nie zaś jak ma to miejsce obecnie ponad trzydzieści.

Jest to zapowiedź największej obniżki podatków od czasów prezydenta Ronalda Reagana, który piastował ten urząd w latach 1981-1989.

Trump jednak na tym nie poprzestaje.

– Widziałbym 0 procent podatku jeżeli masz niewielki dochód. W przypadku większych dochodów miałoby to być 10, 12,5-15 procent. Nad tymi liczbami ciągle pracujemy. Ale to będzie najwyższa obniżka podatków od czasów Reagana. To będzie prawdopodobnie większe od obniżki Reagana.

– Bardzo dobrze, bo potrzebuję pieniędzy – Odparł żartobliwie dziennikarz, Jesse Waters.

Czy nasz guru ekonomii, Mateusz Morawiecki, pójdzie na noże z Donaldem Trumpem i wprowadzi sankcje na USA za rażące niskie podatki godzące w żywotny interes Polski?

Opracował www.gotowespolki.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 56 = 58

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl