Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Supermarket Amazona bez kas


Chodzi o posunięcie, które mogłoby zapoczątkować rewolucję w sposobie kupowania artkułów pierwszej potrzeby. W poniedziałek Amazon otworzył swój pierwszy supermarket bez kas. Amazon Go w Seattle był testowany w ubiegłym roku, a Gianna Puerini- szefowa kampanii zdradziła, że w czasie prób market funkcjonował znakomicie. Przed wejściem do tego typu sklepu klienci muszą mieć ściągniętą aplikację Amazon Go.Czujniki na półkach dodają artykuły do rachunku tak, jak jakby kupujący wkładali je do koszyków i wymazują to, co zostało oddane. Za zakupy płaci się kartami kredytowymi już po opuszczeniu sklepu.


Szybsze zakupy i zwolnienia dla sprzedawców

Trzeba będzie jeszcze sprawdzić, jak ten system funkcjonuje w praktyce. Dziennikarze, którzy wypróbowali Amazon Go w ramach służbowej wizyty w sklepie, są zadowoleni i potwierdzają, że policzono im wszystkie artykuły, które wzięli.

Zanim większość klientów skorzysta z nowej technologii i zacznie szybciej robić zakupy już teraz wiadomo, że w tego typu sklepach człowiek zostanie zastąpiony przez komputer.

Wszystko to będzie miało wpływ na zwolnienia i mniejszy popyt na pracę w kasach i w ogóle sklepach.
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: Agencija

Polub Plportal.pl:

Tags: ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 5 = 1

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl