Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Sprawa Zakharchenko. Jak wyprać osiem miliardów rubli.


ruble
Pieniądze Zakharchenko –to pieniądze firmy. Zostało to stwierdzone przez Rzecznika biznesowego Borisa Titova. Przypomnijmy, u zastępcy szefa zarządu “T” antykorupcyjnego oddziału MVD Dmitry Zakharchenko znaleziono podczas przeszukania w mieszkaniu 120 milionów dolarów. Dokładne pochodzenie pieniędzy jest nieznane. Co się z nimi może dokonać ich właściciel lub właściciele aby się zrehabilitować i używać legalnie?

Na całym świecie wszystkie transakcje finansowe są teraz ściśle monitorowane. Wiemy, że nasze banki, na przykład, mogą nam zablokować konto, kiedy znalezienie są na nim transakcja podejrzane. Zgodnie z prawem, banki zwracają szczególną uwagę na transakcje powyżej 600 tysięcy rubli.

Jednakże, istnieje wiele sposobów, aby wywieść gotówkę z kraju. Najprostszym jest przemyt. Ktoś kupuje takim przypadku jedynie samolot. Ktoś wynajmuje zagranicznego przewoźnika, nie ciężko ich znaleźć. Pozostaje tylko spokojnie zanurzyć torebkę z pieniędzmi w samochodzie i jechać na lotnisko. A potem – do jednego ze znanych europejskich księstw i tam do kasynia Mówi przedsiębiorca i pierwszy milioner sowiecki Artem Tarasov.

Artem Tarasov – przedsiębiorca i pierwszy milioner sowiecki

“Tak, można po prostu przejechać do Monako, jeśli chcesz, aby tam wyprano pieniądze. Tam nikt nie pyta, czy można dostać się do kasyna z dużą walizką pełną pieniędzy, pozostawić go jako depozyt, kiedy grać. Grasz przez pół godziny, a następnie oddalasz się z tę walizką, a piszesz, że jest to wygrana. Robi tak bardzo wielu , bo to jest tam możliwe.. Pan Zakharchenko łapie samolot przywozi pieniądze, pochodzi do kancelarii prawnej i stawia na przelewa na własny rachunek, tam nikt nie pyta, co to za pieniądze. Kancelarie mają konta, które nie podlegają kontroli.

Czasami trzeba się z kimś podzielić.. Albo z obcym państwem w postaci podatków. Albo, na przykład, z człowiekiem, którego bagaż nie podlega kontroli, i może pomóc na wywieść gotówkę. Można podzielić kwotę na wiele mniejszych części. Wymaga ona od pośredników, aby stworzyli wiele kont i przesunąć pieniądze tam i następnie zebrać. Jeśli kwoty są małe, banki nie będą robić problemów. Metoda ta nazywana jest smurfingom na cześć serialu animowanego o Smerfach.

Ktoś używa niewidomych trustów finansowych. Ktoś kupuje bank zagraniczny, wybierając kraj, w którym nie jest zbyt gorliwie nadzorowany system finansowy. A potem przynosi do banku własne pieniądze, oczywiście, pytania o ich pochodzenie brak. Ale to wszystko, można zarobić jeszcze łatwiej, mówi przewodniczący kolegium adwokackiego “Ter-Akopov i partnerzy” Gieorgij Ter-Akopov.

Gieorgij Ter-Akopov – przewodniczący kolegium adwokackiego “Ter-Akopov i Partnerzy”

“Pieniądze są zawsze rodzajem mechanizmu, przez który zarabia się większe sumy. To jest już to, gotówka. Jeśli ktoś posiada, tzw “śmieci”, “klocki” i tak dalej, to ich powodu tych ” śmieci” otrzymuje pieniądze bezgotówkowe. Ludzie, którzy chcą zdobyć gotówkę, dostają gotówkę za obroty bezgotówkowe. Rozliczenie jest zawsze większa niż środki pieniężne, które posiadają. Tak zarabiają więcej pieniędzy. ”

Na początku tego roku, bank centralny poinformował, że nielegalne zarobki wzrosły pięciokrotnie. I obecnie bierze się za nie do 15% prowizji. Dla tych, którzy uczciwie prowadzą działalność, jest już bardziej opłacalne włączyć się do białego schematu. Pieniądze zarobione nielegalnie mogą zostać naturalnie urealnione i wyprane. W rzeczywistości sumą 120 milionów $ nie jest tak duża. Wspomina się jak z Rosji przez Mołdawię wywieziono 50 $ mld. Albo jak w “Wnukowo” w Dagestanie zatrzymano przemytników, którzy przywieźli d do Moskwy 350 kilogramów gotówką-600 mln rubli. A to tylko jedna transza. Według danych z ich samolotu latali do Moskwy regularnie. U Zakharchenko znaleziono osiem miliardów rubli. Półtorej tony. Oraz większe skrzynie i z dolarami. Symbole lat90.

Michaił Safonov.

Tłumaczył. Igor Smoliński 

Źródło: https://www.bfm.ru/news/333423?utm_campaign=44349646&utm_source=SendPulse&utm_medium=push

Polub Plportal.pl:

Tags: ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

90 − 83 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl