Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Śpiewak i Perkowski: “OGROMNA SKALA NADUŻYĆ – WYPROWADZONO MAJĄTEK SPÓŁDZIELNI


Polskie państwo przez ponad 25 lat w temacie spółdzielni – który dotyczy tysięcy mieszkańców – było po prostu obojętne; jesteśmy po to, aby przywrócić mieszkańcom elementarne poczucie sprawiedliwości społecznej – przekonywali we wtorek członkowie Wolnego Miasta Warszawa.

Członek zarządu WMW Karol Perkowski powiedział, że, spółdzielnia do niedawna była jedną z bogatszych w Polsce. “Była, ponieważ zarząd przez wątpliwą inwestycję w wieżowiec mieszkalny przy ul. Grzybowskiej doprowadził ją do upadku. Obecnie stary zarząd ma ponad 64 zarzuty prokuratorskie” – mówił.

Stwierdził, że sprawa jest “niezwykle poruszająca i skomplikowana”, dlatego sprawą powinien zająć się zespół specjalnie powołanych prokuratorów.

Prokuratura powinna postawić pytanie: “Czy w centrum miasta, tuż przy najważniejszych urzędach centralnych i sądowych, działała zorganizowana grupa przestępcza, której celem było rozkradzenie majątku spółdzielni?”.

Perkowski podkreślał, że najbardziej poszkodowani są mieszkańcy, którzy “nie są pewni jutra”. “Nie będzie na to naszej zgody. Jesteśmy po to, aby przywrócić mieszkańcom nadzieję; jesteśmy po to, aby przyczynić się do tego, żeby odzyskali godność i elementarne poczucie sprawiedliwości społecznej, ponieważ polskie państwo przez lata w temacie spółdzielni – który dotyczy tysięcy mieszkańców – było po prostu obojętne” – stwierdził Perkowski.

Jan Śpiewak stwierdził, że skala nadużyć w Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej była ogromna i“bez pomocy państwa, bez pomocy Ministerstwa Sprawiedliwości, prokuratury – ci ludzie (mieszkańcy) będą w spirali sztucznych i wirtualnych długów i dalszego wyprowadzania majątków”.

“Niestety spółdzielnie mieszkaniowe w całej Polsce – a w Warszawie wyjątkowo dobrze znamy ten temat – zamieniły się w siedlisko i oazę korupcji, nepotyzmu i kolesiostwa. To nie jest jedyna afera z bardzo rozbudowanym wątkiem kryminalnym w tle” – zaznaczył Śpiewak.

“Dzisiaj mafie spółdzielcze działają w zupełnie biały dzień, nie bojąc się prokuratury, nie bojąc się instytucji państwowych”. “To się musi zmienić” – stwierdził prezes stowarzyszenia.

Śpiewak zaznaczył, że prokuratura powinna wnioskować o areszt osób, które “dały początek całej aferze i umożliwiły wyprowadzenie gruntu” poza Śródmiejską Spółdzielnię Mieszkaniową.

Autor:
Leszek Szymański /PAP
Źródło:

PL PORTAL PL /PAP

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

23 − = 14

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl