Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

W sobotę PIS zablokował internet – prawie 500 stron


Po raz pierwszy w historii kawałek internetu w Polsce został zablokowany. Chodzi o 482 strony prowadzone nielegalnie przez bukmacherów internetowych, kasyna online i pokerroomy. Od soboty 1 lipca dostawcy internetu mają obowiązek ich blokowania.

O soboty 1 lipca zacznie działać rejestr stron zakazanych. To element nowej ustawy hazardowej, która nakazuje dostawcom internetu blokowanie stron prowadzonych przez nielegalne kasyna, pokerroomy i bukmacherów. Na liście do zablokowania są 482 strony, a to z pewnością jeszcze nie koniec.

Zablokowanie nielegalnych podmiotów już od kwietnia, od kiedy weszła w życie ustawa hazardowa, powoduje znacznie większy ruch u legalnych podmiotów. Ministerstwo Finansów szacuje, że dzięki temu do budżetu będzie wpływać rocznie dodatkowe 1,5 mld zł.

Nie oznacza to jednak, że nie będzie można obejść nowego prawa. Rzecz w tym, że jeśli internauta użyje VPN lub innych narzędzi do zamaskowania adresu IP, będzie mógł skorzystać z nielegalnych w Polsce serwisów zarejestrowanych za granicą.

Autor:
—-
Źródło:

money

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 1

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl