Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Słowo “blockchain” czyni cuda. Kurs akcji wzrósł o 400 proc.


Brytyjska firma On-line Plc od ponad 20 lat zajmuje się inwestowaniem w spółki technologiczne i informatyczne. Pod koniec października 2017 roku postanowiła dodać do swojej nazwy bardzo popularne ostatnio słowo, czyli “blockchain”.

Reakcja rynku była natychmiastowa, bo kurs akcji firmy poszybował o… prawie 400 proc. do rekordowego w historii On-line Plc stanu.

Firma dodała na swojej stronie oświadczenie na temat najbliższych planów. – Technologia blockchain i kryptowaluty są nowym i ekscytującym obszarem rynku, którym od pewnego czasu się zajmujemy. Chcemy zapewnić systemy wsparcia dla tych technologii i ich zastosowań. Zaczyna przynosić to efekty, więc czujemy, że to odpowiedni moment na zmianę nazwy firmy.Odzwierciedlać ma ona zmiany na rynku, które, według nas, będą istotnym motorem napędowym sektora – czytamy w komunikacie On-line Plc.

Notowania firmy On-line Plc po zapowiedzi zmiany nazwy na On-line Blockchain Plc

Notowania firmy On-line Plc po zapowiedzi zmiany nazwy na On-line Blockchain Plc

Wartość akcji w dwa dni wzrosła niemal czterokrotnie. Firma zaznacza jednak, że ich narzędzia są w bardzo wstępnej fazie prac. W poniedziałek kurs akcji zaczął lekko spadać – o 13 proc.

Sytuacja jest tym bardziej zastanawiająca, że On-line Plc istnieje na rynku od 1996 roku. Wygląda, jakby od lat nie zmieniała wyglądu swojej strony internetowej.

Autor:
Źródło:

Business Insider Polska

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 7 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl