Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Skradziono ok. 47 mln dolarów w kryptowalucie Ethereum


Cyberprzestępcy po raz kolejny uderzyli w posiadaczy jednej z najpopularniejszych obecnie kryptowalut. Tylko w tym tygodniu skradziono Ethereum o wartości przekraczającej 47 milionów dolarów.

W tym tygodniu miały miejsce dwa skuteczne ataki wymierzone w Ethereum – jedną z najpopularniejszych obecnie kryptowalut. W ataku na Parity Wallet (wielosygnaturowy cyfrowy portfel), trwającym od wtorku do czwartku, ukradziono 153 000 Ethereum, warte 37 milionów dolarów. Wcześniej, w ramach włamania do CoinDash, cyberprzestępcy ukradli kryptowalutę o równowartości ponad 10 milionów dolarów.

Większy z ataków odbywał się w trzech etapach i wykorzystywał lukę w zabezpieczeniach oprogramowania klienta wirtualnego portfela. Straty posiadaczy kryptowaluty byłyby wyższe, gdyby ataku w porę nie wykryto i, korzystając z tej samej wrażliwości, nie zabezpieczono środków o łączności wartości 75 milionów dolarów (377 000 Ethereum). Zabezpieczenia dokonała grupa “białych kapeluszy” (white hat hacker – haker działający legalnie, pomagający wykryć i zabezpieczyć luki w zabezpieczeniach), która w sposób identyczny do cyberprzestępców pozyskała środki i zobowiązała się je zwrócić.

Gavin Wood, współtwórca Ethereum, zaapelował do osób korzystających z tego rodzaju portfela z mechanizmem zabezpieczeń Multisig o przeniesienie swoich środków w bezpieczne miejsce. Ponoć zwykłe portfele nie są zagrożone.

Autor:
Źródło:

conowegoEtherScan.io, gitter.im, medium.freecodecamp

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 + 3 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl