Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Sklepy Gucci będą akceptować kryptowaluty w USA


Włoska luksusowa marka Gucci zacznie przyjmować płatności w kryptowalutach w niektórych swoich sklepach w Ameryce.

goldsolar

Klienci będą mogli płacić przy użyciu wielu kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum i Litecoin.

Usługa zostanie wprowadzona jeszcze w tym miesiącu w niektórych flagowych punktach sprzedaży, w tym na Rodeo Drive w Los Angeles i Wooster Street w Nowym Jorku.

Gucci, należący do francuskiej firmy Kering, dołącza do rosnącej liczby firm, które zaczęły akceptować wirtualne waluty.

Firma ogłosiła, że będzie przyjmować płatności w Shina Inu i Dogecoin – tak zwanej kryptowalucie „meme”, która pierwotnie stworzona została jako żart.

Klienci płacący w sklepach kryptowalutami otrzymają wiadomość e-mail z kodem QR do wykorzystania w portfelu aktywów cyfrowych – aplikacji do transakcji finansowych działającej na urządzeniach mobilnych.

Kod QR, czyli kod szybkiej odpowiedzi, to czarno-białe kwadraty przypominające kod kreskowy, które mogą być odczytywane przez telefony komórkowe i są coraz powszechniej stosowane od początku pandemii.

Marka poinformowała, że w najbliższej przyszłości planuje wprowadzić tę zasadę we wszystkich sklepach w Ameryce Północnej, które obsługuje bezpośrednio.

Ogłoszenie przez tak prestiżową markę oznacza kolejny krok naprzód w kierunku akceptacji kryptowalut przez firmy mainstreamowe.

gotowe spółki

Gucci jest najnowszą dużą marką, która ogłosiła, że będzie przyjmować kryptowaluty jako formę płatności.

Niektóre z największych światowych marek akceptują obecnie waluty cyfrowe, w tym m.in. gigant technologiczny Microsoft, amerykańska firma telekomunikacyjna AT&T i sieć kawiarni Starbucks.

W ostatnim roku bitcoiny stały się również legalnym środkiem płatniczym w dwóch krajach – Salwadorze i Republice Środkowoafrykańskiej.

Odkąd Salwador ogłosił, że pozwoli konsumentom na używanie kryptowalut we wszystkich transakcjach, obok dolara amerykańskiego, Międzynarodowy Fundusz Walutowy wezwał go do zmiany decyzji.

Źródło: https://www.bbc.com/news/business-61343255

Tłumacz: Kamila Kula

Polub Plportal.pl:


About redaktor

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl