Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

RZĄD MORAWIECKIEGO W POROZUMIENIU Z BANKSTERAMI WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ KRYPTOWALUTOM


Rząd i Prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz (dawny komunista) już wcześniej dali Polakom do zrozumienia, że kryptowaluta to zło na miarę Hitler, Goebbels i Pinochet. Oczywiście wszystko pod sztandarem transparentności i z rzekomej troski o dobro Polaków. 

Na efekty nie trzeba byo długo czekać, bo BZ WBK zaczął wypowiadać umowy rachunku, ponieważ “obrót walutą wirtualną nie jest objęty jednoznacznymi przepisami prawa polskiego“. Wcześniej już to robił PKO BP z uzasadnieniem o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i rzekomym wspieraniu terroryzmu. Dzisiaj dowiadujemy się w oficjalnym komunikacie giełdy EasyCoin.pl o wypowiedzeniu umowy przez bank PEKAO.

666d4e33455278675a54673d_8EqsKsXM6Aasn8FdVpXyV4kaAgDYbMl2.jpg

Odział banku BZ WBK w Zduńskiej Woli  wypowiedział umowę, bo jak twierdzi “obrót walutą wirtualną nie jest objęty jednoznacznymi przepisami prawa polskiego” a bank ma prawo wypowiedzieć umowę w przypadku uzasadnionego podejrzenia, że rachunek jest wykorzystywany do celów niezgodnych z prawem.

W komunikacie na odpowiedź na całe zamieszanie wynikłe z blokady bank jednak podkreśla, że “nie wypowiada umów osobom fizycznym, które w sposób standardowy kupują/sprzedają kryptowaluty”.

 

Słowem klucz wydaje się tu być słowo „standardowy”, a co to oznacza już nie wiadomo. Możemy jedynie się domyślać, że niestandardowy zakup/sprzedaż kryptowalut to taki który jest częsty i/lub na duże kwoty. Wychodzi na to, że uznanie aktu zakupu/sprzedaży kryptowaluty za niestandardowe jest wyłącznie subiektywną oceną banku. W każdym razie jeżeli wymieniamy/kupujemy kryptowaluty korzystając z konta w BZ WBK narażamy się na ryzyko uznania naszych transakcji za niestandardowe i wypowiedzenie umowy. Tym samym bank BZ WBK można uznać, za nieprzyjazny kryptowalutom.

Jedno wypowiedzenie umowy klientowi okazało się być również przysłowiowym strzałem kolano dla PR banku. Oficjalne konto banku na facebooku zostało zbombardowane niekorzystnymi dla banku opiniami i ocenami, przez co końcowa ocena banku została solidnie zaniżona.

Przypomnijmy karierę w BZWBK Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki przez 8 lat był prezesem zarządu Banku Zachodniego WBK, w którym zarobił kilkanaście milionów i prawdopodobnie nadal posiada akcje banku warte ok. 5 mln zł. W ten właśnie sposób zagraniczne banki nagradzały posłusznych polskich prezesów za wciskanie Polakom toksycznych kredytów we frankach szwajcarskich i wątpliwych ubezpieczeń od utraty pracy.

Ponadto to on miał przekonać Kaczyńskiego do odpuszczenia pomocy rządu dla frankowiczów, którzy – jak powiedział sam Kaczyński – powinni sobie radzić sami w sądach.

Po tych słowach prezesa PiS akcje banków skoczyły w górę, na czym sam Morawiecki mógł sporo zarobić.

facebook2JPG

facebook1JPG1

Wypowiedzenie umowy prowadzenia rachunku giełdzie EasyCoin.pl przez bank PEKAO

Niestety akcja banku BZ WBK nie jest odosobniona. Dzisiaj na Polskim Forum Bitcoin giełda EasyCoin.pl oznajmiła o wypowiedzeniu jej rachunku przez bank PEKAO

Z przykrością informujemy, iż zgodnie z otrzymanym wypowiedzeniem umowy o prowadzenie rachunków z Banku Pekao S. A. jesteśmy zmuszeni do zaprzestania przyjmowania płatności i oferowania naszych usług wymiany walut w ramach w/w banku do dnia 31.01.2018r.  Prowadząc działalność z zakresu wymiany walut i walut cyfrowych w internecie zgodnie z obowiązującym prawem, jesteśmy zobligowani i wykonujemy założenia ustawy o przeciwdziałaniu prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu i ubolewamy nad tym, iż bank w uzasadnieniu powołuje się na fakt, iż nie jest w stanie ustalić źródła pochodzenia środków na swoich rachunkach przez co nie może wykonywać obowiązków w/w ustawy.
Wypowiedzenie PeKaO S

Niestety to może nie być koniec akcji banków przeciw kryptowalutom.  Po ostatnim ostrzeżeniu NBP i KNF  banki mogą coraz chętniej i częściej wypowiadać umowy na prowadzenie rachunku firmom i osobom fizycznym handlującym kryptowalutami.

Przypomnijmy o Zakazach i Nakazach z 2017 roku:

– zakaz handlu w niedzielę
– zakaz handlu alkoholem po 22 – ograniczona prohibicja
– planowana likwidacja akcji na okaziciela
– zakaz gier o charakterze hazardowym
– instytucja sygnalisty. Kapuś będzie chroniony przez prokuratora z obawy o oczywiste szykany i zemstę kolegów
– nakaz donoszenia na siebie i innych – założenia nowej ordynacji podatkowej
– brak tajemnicy bankowej – każdy organ ma prawo zablokować rachunek na podstawie zwykłego podejrzenia
– inwigilacja rachunków poprzez system STIR
– CRF – Centralny Rejestr Faktur – zakłada obowiązek wprowadzania faktur do systemu co 3 dni
– pozbawienie wolności za przestępstwo podatkowe do 25 lat
– ograniczenia wolności i wysokie grzywny za samo niezłożenie bilansu w spółce kapitałowej
– grzywny i kary za każdy błąd i uchybienie wobec skarbówki
– przeszukania, rewizje, konfiskaty bez nakazu sądu lub prokuratora – wystarczy podejrzenie
– odwołania podatnika od decyzji administracyjnej do tej samej instancji – czyli do kolegi po drugiej stronie biurka
– powszechne podsłuchy, powszechne fikcyjne postępowania na użytek zniszczenia podatnika
– sabotowanie uchwalenia „Konstytucji dla Biznesu”, która chroniłaby podatnika
– monopolizacja poprzez likwidację przez rząd branży paliwowej, alkoholowej, tytoniowej oraz likwidacja branży futerkowej na zlecenie zagranicznej konkurencji.
– wspieranie wielkopowierzchniowych zagranicznych marketów kosztem polskich handlowców
– dotacje i granty dla zagranicznego kapitału
– prowadzenie postępowań i stosowanie konfiskaty wyłącznie wobec polskich przedsiębiorców, ale nigdy wobec korporacji zachodnich.
– przesłuchania skarbówki na samą okoliczność założenia działalności gospodarczej
– ujawnianie afer wyłącznie na potrzeby polityczne – Amber Gold,
– ukrywanie i zamiatanie pod dywan rzeczywistych wielkich afer: SKOK, PZU, KGHM, PKN ORLEN oraz największej w historii grabieży z udziałem banków poprzez udzielnie kredytów hipotecznych w walutach zachodnich. Zagrabiony majątek Polaków przez banki ocenia się na kilkadziesiąt miliardów EURO. Afera Amber Gold to zaledwie 700 milionów złotych, z czego zdecydowana większość została wydana na działalność operacyjną. Afera PZU – 5 miliardów PLN, tylko ostatnia afera KGHM 5 miliardów PLN, a było ich wiele.

Co jeszcze szykują nasi geniusze ekonomii i rzekomi patrioci, którzy chcą naszego dobra?

Zakaz obrotu kryptowalutami.

Dlaczego?

Silne lobby bankowe i polski rząd zdają sobie sprawę, że im więcej dokręcają śrubę podatnikom, im większy stosują reżim fiskalny, tym więcej podatników ucieka w świat wirtualnych transakcji, który funkcjonuje poza systemem bankowym. Fiskus nie jest w stanie śledzić takich transakcji, a bankowcy naciskają na rządy państw do likwidacji wirtualnych walut, ponieważ zwyczajnie tracą klientów i władzę nad obywatelem.

Rzekome zagrożenia podnoszone przez banki i rząd wiążą się z tym, że waluty wirtualne, nie są gwarantowane przez instytucje finansowe, które mogą być wykorzystane np. do prania brudnych pieniędzy i wspierania terroryzmu.

Jaka jest prawda?

Polskie banki w przypadku bankructwa gwarantuję wypłatę depozytów wyłącznie do kwoty 100 000 Euro. Reszta przepada.

Zalety wirtualnego obrotu gospodarczego przy pomocy wirtualnych walut:

Do jego zalet należy m.in. niezależność względem banków (nie ma możliwości drukowania pieniędzy, co miało miejsce na świecie w ostatnich latach) i anonimowość transakcji.

Przypomnijmy również ograniczenia w tradycyjnym systemie bankowym w pełni kontrolowanym przez fiskus i rząd:

– system STIR . Zadaniem systemu jest ocena ryzyka wykorzystania przez daną firmę infrastruktury bankowej do oszustw podatkowych. Projekt zobowiązuje banki do przekazania KIR wszystkich danych pozwalających na identyfikację przedsiębiorcy: adresu, regonu i numerów rachunków oraz powiadomienia nie później niż w ciągu 24 godzin o wszelkich zmianach, otwartych lub zamkniętych kontach. Pełny zakres danych umożliwiających sprawne działanie STIR określi w rozporządzeniu Ministerstwo Finansów.

– blokady rachunków na wniosek każdej instytucji rządowej

– brak tajemnicy bankowej – tylko iluzoryczna

Aleksander Łukaszenka ogłosił, że Białoruś będzie wspierać kryptowaluty.

BIAŁORUŚ STOLICĄ BITCOINA. ŁUKASZENKA USTANOWIŁ RAJ DLA KRYPTOWALUT

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 9 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl