Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Rząd buduje nowe więzienie – fabrykę. Pracę znajdzie 400 skazanych


W Brzegu w woj. opolskim powstanie zakład karny, w którym pracować będą więźniowie. Ma to być najnowocześniejsze więzienie w Europie. Jego budowę zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Kompleks więzienny ma powstać na wielkiej przestrzeni 10 hektarów. Składać ma się z kilku pawilonów, hal przemysłowych i możliwe, że też szpitala. Koszt budowy szacowany jest na 500 mln złotych.

W zakładzie karnym pomieści się 1,5 tys. więźniów. Ok. 400 z nich będzie mogło pracować na terenie więzienia.

Jaki tłumaczył wiceminister Jaki, nowoczesne więzienie, w którym osadzeni, oprócz odbywania kary, będą pracować i w ten sposób zarabiać na swoje utrzymanie lub spłacać ciążące na nich zobowiązania, to także korzyść dla gospodarki regionu.

– W zależności od ostatecznej opcji, na terenie zakładu w Brzegu, w miejsce szpitala może powstać dodatkowa hala produkcyjna lub pawilon dla osadzonych. To kilkaset dobrze płatnych i stabilnych miejsc pracy dla funkcjonariuszy i pracowników szpitala oraz dodatkowe miejsca pracy, które powstaną w firmach obsługujących jednostkę – przekonywał polityk.

Przetarg na budowę kompleksu więziennego odbyć ma się w 2018 roku. Samo więzienie ma zostać oddane do użytku pod koniec 2021 roku.

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

70 − 69 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl