Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Rosyjskie centrum badania opinii publicznej: Rosjanie zaczęli coraz bardziej oszczędzać na wakacjach


rosja
Rosjanie zaczęli coraz bardziej oszczędzać na wakacjach – 80% ankietowanych planuje spędzić wakacje w domu lub na daczy. Według danych rosyjskiego centrum badania opinii publicznej połowa osób, która zdecydowała zostać w domu, zmuszona jest do rezygnacji z wyjazdu z powodu braku pieniędzy.

Ankieta została przeprowadzona w dniach 14-15 maja w 130 zamieszkałych punktach, które znajdują się w 46 różnych regionach Rosji. W badaniu wzięło udział 1600 osób.
„Na wakacyjne plany Rosjan na pewno wpłynął przedłużający się kryzys gospodarczy: liczba osób, które zdecydowały się zostać w domu znacząco wzrosła w ciągu ostatniego roku” – wynika z danych Rosyjskiego centrum badania opinii publicznej.

Tego lata 45% ankietowanych planuje zostać w domu (w 2015 roku było to 40%), natomiast 35% planuje pojechać na daczę (w zeszłym roku było to 26% ankietowanych).
Według 44% osób, które zostają w domu, przyczyną takiej decyzji jest brak pieniędzy na wyjazd. Choroba i podeszły wiek zatrzymują w domu 13% ankietowanych, a 17% zamierza pracować całe lato (dwa lata temu było to 11%).

Jeżeli chodzi o wakacje dla dzieci 33% ankietowanych odpowiedziało, że ich dzieci i wnuki zostaną w domu, 22% pojedzie na daczę, 14% pojedzie z wakacjami w inny region Rosji, 8% nad Morze Czarne, 1% za granicę. Na obóz letni wybiera się 10% rosyjskich dzieci.

Większa część osób, które planuje wyjazd będzie podróżować w obrębie Rosji, 9% chce pojechać do innego miasta, 8% nad Morze Czarne i tyle samo osób na Krym.
Za granicę (oprócz krajów byłego ZSRR) w tym roku chce pojechać tylko 3% ankietowanych, w 2013 roku było to 9%, a w 2015 roku 6%. Do krajów byłego ZSRR chce się udać tylko 1% ankietowanych.

Tłumacz: Anna Klisz
Źródło: http://ria.ru/society/20160524/1438977210.html

Polub Plportal.pl:

Tags: ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

8 + 2 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl