Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Rogozin w Indiach omówił współpracę w zakresie wysokich technologii


rogozin
Wcześniej Indie okazały duże zainteresawanie we wspólnym opracowaniu wydobycia złóż węgla i rudy żelaza w Rosji

Dimitri Rogozin

20 sierpnia Wicepremier rządu FR Dimitri Rogozin odwiedził Indie z jednodniową roboczą wizytą. O tym on zawiadomił na platformie społecznościowej Twitter.
“Rano w Nowe Deli skończyła się dyskusja dotycząca współpracy w sferze wysokich technologii”, – mówi się w zawiadomieniu, któremu towarzyszy fotografią Rogozina z premierem Indii Narendrem Modi.

18 sierpnia odbyło się spotkanie rosyjski-indyjskiej roboczej grupy modernizacji i przemysłowej współpracy. Na czele rosyjskiej delegacji stanął zastępca ministra przemysłu i handlu Ołeksandr Potapow, indyjską stronę przedstawiał przewodniczący departamentu Ministerstwa handlu i przemysłu Ramesz Abhiszek. Jak oznajmiła agencja PTI, Indie okazały duże zainteresawanie we wspólnym opracowaniu wydobycia złóż węgla i rudy żelaza w Rosji. Strony zgodziły się wymienić się danymi w tej dziedzinie, mającej duży potencjał współpracy.

Rosja również oświadczyła o gotowości wziąć udział w programie “Czyń w Indii”, który ogłosił dzisiejszy premier kraju Narenda Modi. Głównie dotyczy to sektora lotnictwa cywilnego i produkcji mineralnych nawozów. Obie strony zgodziły się przeprowadzić następne spotkanie roboczej grupy w 2017 roku w Rosji.

Tłumaczenie N. Wiese

Źródło: http://tass.ru/ekonomika/3553371

Polub Plportal.pl:

Tags: , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

92 − 83 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl