Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

PSL złożył projekt dotyczący likwidacji zmiany czasu


Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych poparła projekt PSL dotyczący likwidacji zmiany czasu. Poinformował o tym na Twitterze rzecznik partii Jakub Stefaniak.

– PSL nie chce, aby w Polsce obowiązywała zmiana czasu na letni i zimowy. Wierzę, że partia, która potrafi zmienić ustrój państwa w ciągu nocy, w ciągu jednego dnia jest w stanie zatrzymać czas letni w Polsce; możemy zdążyć przed najbliższą zmianą czasu – mówił w zeszłym tygodniu szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jak tłumaczył, propozycja PSL (link is external)jest umotywowana m.in. względami ekonomicznymi, zdrowotnymi i społecznymi. Kosiniak-Kamysz wyliczał, że zmiana czasu powoduje – poza stratami ekonomicznymi – m.in. więcej wypadków samochodowych, incydentów sercowo-naczyniowych, w tym zawałów i depresje.

PSL prowadzi konsekwentną kampanię ws. swojego projektu w mediach społecznościowych.

Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na całym świecie. Obowiązuje we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Islandii i Białorusi. W 2014 roku na stałe na czas zimowy przeszła też Rosja(link is external).

W Polsce zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym, następnie w latach 1946-1949 i 1957-1964; obecnie obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku.

Autor:
fot. Johanna Mühlbauer/www.fotolia.eu
Źródło:

onet

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

98 − 88 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl