Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Przekręt na “Żołnierzy Wyklętych” w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych


Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych szasta pieniędzmi na potęgę. Zarząd w osobie Piotra Woyciechowskiego PWPW zlecił zaprojektowanie nowych galowych mundurów, które miały przypominać te noszone przez żołnierzy Armii Krajowej. Nie wiadomo, jakie cele przyświecały zarządowi PWPW. Ekscentryzm czy fanaberia, a może moda na Żołnierzy Wyklętych?

Koszt zakupu jednego kompletu wyniósł 8 tys. zł, a Spółka Skarbu Państwa wydała na ten cel aż 800 tys. złotych.

Nowe galowe umundurowanie, które było “oczkiem” w głowie Prezesa PWPW są niewygodne i mało funkcjonalne. Ubrania trzeba było wielokrotnie przerabiać, a mundury łatwo się pruły.

Stroje składają się: dla mężczyzn z wysokich, podkutych butów – oficerek, granatowych spodni i kurtki mundurowej, dla kobiet – szpilek i spódnicy. Do tego wartownicy i wartowniczki włożą nakrycia głowy – granatowe czapki z daszkiem albo furażerki. Całość stroju zostanie ozdobiona biało-czerwonymi szarfami i opaskami na ramię z symbolem: AK.

Czyli taka “lipa”, jak rzekł przed Komisją Śledczą w sprawie Amber Gold syn Donalda Tuska Michał Tusk.

Przekręt na “Żołnierzy Wyklętych” został zdemaskowany, a Piotr Woyciechowski stracił stanowisko. Niestety, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych przekazała, że “nie udziela odpowiedzi na pytania dotyczące pośrednio i bezpośrednio bezpieczeństwa spółki”….

Zwolniony prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski
Zwolniony prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych Piotr Woyciechowski / Andrzej Hulimka

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. (PWPW S.A.) – jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją banknotów, dokumentów, druków zabezpieczonych i systemów IT. PWPW znajduje się na liście spółek strategicznych Skarbu Państwa. Od stycznia 2017 nadzór właścicielski nad PWPW S.A. sprawuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Autor:
Z.B.
Źródło:

plportal.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 5 = 4

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl