Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Przedmioty z aukcji Melanii Trump nie przyniosły pożądanej ceny

(CNN) Partia trzech przedmiotów wystawionych na aukcję przez byłą pierwszą damę Melanię Trump nie osiągnęła pożądanego progu pieniężnego w wysokości 250.000 dolarów za wejściową ofertę.

Kiedy aukcja trzech przedmiotów – unikalny, biały kapelusz z szerokim rondem noszony przez Trumpa podczas oficjalnej wizyty państwowej w Białym Domu, akwarela przedstawiająca Trumpa w kapeluszu i niegrywalny token (NFT) ilustracji z animacją – zakończyła się w środę wieczorem, okazało się, że było tylko pięć całkowitych ofert na przedmioty aukcyjne, z których każda oscylowała wokół minimalnego wymogu 1800 tokenów Solana, kryptowaluty wybranej przez Trumpa jako jedyny sposób zapłaty dla zainteresowanych nabywców.

Podczas gdy minimalny wymóg dotyczący biletów Solana został spełniony, próg 250 000 USD nie został osiągnięty, ponieważ w ciągu ostatnich dwóch tygodni, prawie przez cały czas trwania aukcji, trwał krach na rynku kryptowalut, a wartości różnych walut spadły o 20, 30, a nawet 40%, jak to miało miejsce w przypadku Solana (SOL).

W wyniku braku zainteresowania przedmiotami Trumpa, zawyżonej kwoty oferty wejściowej i pogrążającego się rynku, „Kolekcja głowy państwa” – jak Trump nazwała swoją partię – została sprzedana za około 170 000 USD, 80 000 USD poniżej oczekiwanej oferty początkowej. CNN skontaktowała się z rzecznikiem Trumpa w celu uzyskania komentarza na temat aukcji.

Niższa cena i garstka ofert jest przykładem zmienności świata kryptowalut, który może być niezwykle dochodowy, ale ostatecznie jest pod wpływem kaprysu nieuregulowanego rynku. Bitcoin, najbardziej rozpoznawalna kryptowaluta, spadła o ponad 20% podczas tegorocznego krachu kryptowalutowego, sygnalizując, że nawet ustalone formy waluty podlegają zmienności.

Trump rozpoczął swoją przygodę ze sprzedażą NFT w grudniu, kiedy to była pierwsza dama ogłosiła, że sprzedaje cyfrowe dzieło sztuki przedstawiające jej oczy za 150 dolarów za sztukę. Podobnie jak w przypadku ostatniej aukcji, na stronie internetowej Trumpa widnieje informacja, że część dochodów ze sprzedaży zostanie przeznaczona na cele charytatywne, aby pomóc dzieciom z rodzin zastępczych.

Liczne prośby CNN do biura Trumpa o wyjaśnienie, o jaką kwotę dokładnie chodzi, nie otrzymały odpowiedzi.

Autorka: Kate Bennett CNN

Tłumacz.: Michał Kubiński

Źródło: https://edition.cnn.com/2022/01/26/politics/melania-trump-auction/index.html

Polub Plportal.pl:

About redaktor123

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl