Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Prokuratura sprawdza czy był parasol nad wyłudzaniami VAT


Wysokiej rangi sędziowie i politycy, w tym były premier Donald Tusk na celowniku prokuratury – dowiedziała się “Rzeczpospolita”. Śledczy sprawdzają, czy ważne osoby w państwie ułatwiały życie przestępcom wyłudzającym VAT.

Jak ujawnia gazeta, śledztwo ma najwyższy priorytet, a prowadzi je zespół trzech prokuratorów oraz funkcjonariuszy CBA i ABW. Działania funkcjonariuszy skupione są na zweryfikowaniu, czy rząd PO-PSL przyzwalał na działanie oszustów VAT(link is external), którzy wyłudzili z budżetu państwa 232 mld zł.

Na celowniku śledczych są osoby, które za czasów działania przestępców, miały funkcje decyzyjne w państwie. Wśród takich osób znajduje się m.in. były premier Donald Tusk(link is external).

Pod lupą śledczych jest decyzja premiera Tuska, która zmieniała statut ABW – podaje “Rzeczpospolita”. W wyniku tej decyzji zlikwidowano Departament Ochrony Interesów Ekonomicznych Państwa.

Jak przypomina gazeta, departament ten przestał istnieć w 2012 roku. Wtedy to szef ABW(link is external)Krzysztof Bondaryk scalił w jeden departament trzy inne: kontrwywiadu, zwalczania terroryzmu i bezpieczeństwa ekonomicznego państwa. W wyniku połączenia komórek, powstał jeden departament II – kontrwywiadu.

Celem takiego działania miało być usprawnienie działań operacyjnych i śledczych – wskazuje “Rz”. Rozporządzenie o zmianie statutu podpisał 19 grudnia 2012 r. premier Donald Tusk.

Teraz prokuratura analizuje, jak po zmianie w ABW, jednostka działała w sprawach wyłudzeń VAT i “czy wytraciła impet w ściganiu oszustów drenujących budżet”

Autor:
Źródło:

rzeczpospolita/interia

Polub Plportal.pl:


2 komentarze “Prokuratura sprawdza czy był parasol nad wyłudzaniami VAT”

 1. utevespoorse
  19 listopada 2020 at 13:10

  zqt8e9qyDfoI1KBYRkcQrcdVkdgYEZpy
  u2DQcXopJHzPh5xjuMYvVZxQiSIqBits
  wh9AC5YgkU8Y1XiYwOFd8NLvMOeKQVIZ
  JJVWIUo7wKaQJM8xM4slaUPsn1pgni53
  NmAEG1o7OYv4iMGYDiFSqBWzW0Q0p0Lt

 2. 18 kwietnia 2021 at 20:39

  I was studying some of your articles on this site and I believe this website is real instructive! Keep on putting up.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 6 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl