Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Pracownicy call center kradli dane konkurencji


Dane firmy T-Mobile  znalazły się na serwerach konkurencji. Jeden z zatrzymanych pracował dla firmy marketingowej obsługującej operatora. Okazało się, że wraz z osobami zatrudnionymi w call center innej sieci wykradał dane klientów T-Mobile. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

T-Mobile wykryło nietypowe zachowanie pracownika jednego z partnerów biznesowych. Udało się go zatrzymać dzięki temu, że wyświetlił nietypową liczbę klientów. Operator zapewnia, że system teleinformatyczny firmy nie zawiódł, a zabezpieczenia nie zostały złamane. Choć według Policji, jedna z osób stworzyła oprogramowanie, które miało pomóc w kradzieży danych.

– W związku z wykryciem nieprawidłowości złożyliśmy zawiadomienie do Prokuratury o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa oraz poinformowaliśmy o sprawie GIODO(link is external) (Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych). – powiedziała w rozmowie z CHIP-em Małgorzata Rybak-Dowżyk z T-Mobile. – Z przykrością przyjmujemy informację Policji, iż w proceder zaangażowana jest spółka pracująca na zlecenie operatora konkurencyjnego.

Zatrzymano 4 pracowników call center konkurencji T-Mobile (fot. Komenda Główna Policji)

Jak podała Komenda Główna Policji, śledczy przeszukali prywatne mieszkania i siedziby firm na terenie województwa podkarpackiego i dolnośląskiego. Jednym z zatrzymanych był właściciel call center konkurencji T-Mobile(link is external). Ponadto zabezpieczono serwery, na których przechowywano skradzione dane oraz urządzenia sieciowe i oprogramowanie użyte przez przestępców.

Nie możemy podać o którego operatora chodzi jednak zwróciliśmy uwagę na pewien szczegół na zdjęciu (fot. Komenda Główna Policji)

W rozmowie z CHIP(link is external)-em rzeczniczka T-Mobile oświadczyła, że operator podejmie decyzję o krokach prawnych po dalszych ustaleniach prowadzonego śledztwa. Będzie brane przy tym pod uwagę ochrona interesu spółki oraz prawa jej klientów, którzy zostali poszkodowani w zdarzeniu.

Autor:
Jacek Tomczyk
Źródło:

chip

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + 1 =

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl