Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Polski pociąg najpiękniejszy na świecie


Eksperci z całego świata byli zgodni. Najpiękniejszym pociągiem jest polski  Dart. Na konkursie iF Design Award polski produkt pokonał 5295 produktów i projektów z 53 krajów

DESIGN AWARD to jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów wzornictwa przemysłowego. Nagroda jest przyznawana od 1954 roku. W obecnej edycji zgłoszono 5295 produktów i projektów z aż 53 krajów. W skład jury konkursu wchodzą specjaliści z dziedziny wzornictwa przemysłowego  z całego świata.

Dart  to pierwszy wyprodukowany w Polsce elektryczny zespół trakcyjny o standardzie Inter City. Składy mają 153 m długości. Posiadają 352 miejsca siedzące – 292 w drugiej i 60 w pierwszej klasie.

Pociąg wyposażony jest w klimatyzację, nadajniki wi- fi, stojaki na rowery, monitoring i przedział barowy. Są także miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, winda ułatwiająca wjazd do pociągu pasażerom niepełnosprawnym oraz przystosowana dla nich toaleta. Wartość kontraktu PESY dla PKP Intercity to 1 mld 320 mln zł.

To nie pierwsza nagroda w portfolio bydgoskiej firmy. Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyróżnił tramwaj Krakowiak i lokomotywę Gama.

 

Źródło: www.fakt.pl, / www.giphy.com http://wklejka24.pl/polski-pociagnajpiekniejszy-na-swiecie/

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

88 − = 78

 

About jarzebskia

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl