Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Polski gigant rowerowy przejął holenderską spółkęNajwiększy polski producent rowerowy, Kross, przejął właśnie holenderską spółkę Multicycle. Ta od listopada zeszłego roku jest w stanie upadłości, w związku z czym musiała wstrzymać swoją działalność.

Przejęcie ponad 40-letniej marki to dobra okazja dla polskiej firmy na mocne wejście na jeden z najatrakcyjniejszych rynków rowerowych na świecie. Jednocześnie zyska na tym Multicycle, który z powrotem będzie mógł walczyć o odzyskanie silnej pozycji na holenderskim rynku.

Kross liczy na to, że dzięki przejęciu Multicycle będzie mógł stworzyć nowe produkty, które podbiją rynek rowerowy. Polska firma już teraz produkuje 300 tys. rowerów rocznie, które eksportowane są do ponad 40 krajów.

Choć nie możemy porównywać się do Holandii, Polacy coraz częściej przesiadają się na rower. Może być to spowodowane coraz większą popularnością zdrowego trybu życia, częściej też spotykamy w miastach nowe ścieżki rowerowe. Wzrost ten może być podyktowany także chęcią oszczędzania, a zrezygnowanie z auta na rzecz roweru jest w tym przypadku pomocne.

Jak informuje polska spółka, uruchomienie produkcji i sprzedaży planowane jest w najbliższych tygodniach, a część byłych pracowników podjęła już pracę w Multicycle. Mimo iż nowy podmiot prawny nie przejmuje zobowiązań poprzednika, nowy właściciel planuje wznowienie serwisu dla dealerów, z którego będą mogli skorzystać także dotychczasowi klienci.
DU
Źródło: Bankier.pl

Polub Plportal.pl:

Tags: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

91 − 82 =

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl