Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Polska spadła na 45. miejsce w Indeksie Wolności Gospodarczej


Polska spadła na 45. miejsce na świecie (w zeszłym roku uplasowaliśmy się na pozycji 39.) i 21. miejsce w Europie (18. w ubiegłym roku) w Indeksie Wolności Gospodarczej The Heritage Foundation i The Wall Street Journal.

W czołówce światowej rankingu, jako kraje w pełni wolne gospodarczo, znajdują się niezmiennie Hong Kong, Singapur, Nowa Zelandia, Szwajcaria oraz Australia. W badaniu brano pod uwagę 180 państw.

W Europie najlepsze wyniki osiągnęły: Szwajcaria, Irlandia, Estonia, Wielka Brytania, Gruzja, Luksemburg  oraz Litwa. W rankingu porównano 44 kraje europejskie.

Indeks Wolności Gospodarczej jest przygotowywany przez The Heritage Foundation i The Wall Street Journal od 1995 roku. Jego celem jest katalogowanie państw według rozwiązań, polityk realizowanych w celu zwiększania wolności gospodarczej, a tym samym promowania rozwoju i pomnażania dobrobytu narodów. W ramach Indeksu Wolności Gospodarczej analizowane są rządy prawa (prawa własności, poziom korupcji); wielkość sektora publicznego (fiskalizm, wydatki publiczne); efektywność regulacyjna (warunki dla biznesu, polityka monetarna, rynek pracy) oraz otwartość rynku (handel, inwestycje, finanse).

ISB NEWS

Artykuł dodał portal www.gotowespolki.pl

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

1 + = 8

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl