Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Polska firma transportowa wyposaży swoich kierowców wyjeżdżających na “Zachód” w broń palną


Pierwsze efekty liberalizacji dostępu do broni palnej. Szefowie polskiej firmy (link is external)transportowej TURTRANS SP. Z O.O. (link is external)z Poznania zapowiedzieli, że rozważą możliwość wysłania swoich kierowców na kursy samoobrony i szkolenia pozwalające uzyskać pozwolenie na broń.

Od dłuższego czasu mamy zlecenia transportu polskich towarów do Francji i Wielkiej Brytanii. Nasi kierowcy boją się ataków ze strony imigrantów. Nie chcą skończyć, jak kierowca zamordowany przez islamistę w Berlinie – powiedzieli szefowie firmy(link is external) Turtrans.

Sejm właśnie uchwalił nowe prawo o łatwiejszym dostępie do broni, a obecnie zawód kierowcy, to profesja wysokiego ryzyka – dodaje przedsiębiorca.

Polak będzie miał łatwiejszy dostęp do broni. Nowelizacja wejdzie w życie 6 miesięcy po ogłoszeniu

Czytaj więcej: http://fakty.plportal.pl/artykuly/polska/polak-bedzie-mial-latwiejszy-dostep-do-broni-nowelizacja-wejdzie-w-zycie-6-miesiecy

Historia zatoczyła koło i takie kraje, jak Francja, Niemcy (link is external)czy Wielka Brytani(link is external)a stały się “dzikim zachodem”, gdzie obowiązuje prawo silniejszego. Nasi kierowcy wybierający się na Zachód są współczesnym kowbojami. Nie tylko muszą chronić ładunek, ale również swoje życie. Ze względu na zagrożenie terrorystyczne, nasi kierowcy zostaną w przyszłości wyposażeni w Europejską Kartę Broni, dzięki której będą mogli przewozić i posiadać broń palną.

Imigranci, widząc polską ciężarówkę, powinni czuć respekt, że próba ataku może skończyć się dla nich tragicznie – zaznaczył szef firmy.

Holenderska(link is external) media doniosły, że ze względu na bardzo duże ryzyko firma transportowa Reining Transport przestaje dostarczać towary do Wielkiej Brytanii.(link is external) Powodem jest duże ryzyko ataku nielegalnych imigrantów na kierowców i liczne uszkodzenia naczep.

Reining Transport(link is external), to firma, która ma około 500 kierowców i roczne przychody w wysokości 55 milionów euro, wstrzymała transporty do Wielkiej Brytanii przez Calais z powodu ataków na kierowców. Rynek w UK(link is external) stanowił 1/10 działalności tego przedsiębiorstwa.

Szefowie firmy(link is external) boją się o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz mają dość ciągłych napraw uszkodzonych naczep, a także mandatów, które dostają za nieświadome przewożenie nielegalnych imigrantów na teren Wielkiej Brytanii.

„Imigranci nie mają nic do stracenia i stwarzają poważne zagrożenie” – powiedział Gerrit Hes, dyrektor zarządzający firmą, w wywiadzie dla holenderskiego dziennika Telegraaf(link is external).

W zeszłym miesiącu przedstawiciele brytyjskich kierowców ciężarówek zażądali wysłania armii doCalais(link is external), aby chronić ciężarówki, ponieważ imigranci zaczęli wracać do miasta.

18 czerwca w pobliżu Calais zginął polski kierowca po tym, gdy nie udało mu się ominąć przeszkody na drodze postawionej przez nielegalnych imigrantów. Zarzuty usłyszeli Afgańczycy i Erytrejczycy.

Szefowie polskiej firmy transportowej(link is external) zwrócili się z zapytaniem do klubów strzeleckich i sportowych o możliwość przeszkolenia. Firma otrzymała wstępną ofertę i od poznańskiego klubu sztuk walki, którego instruktorem jest Paweł Jóźwiak. Wielokrotny mistrz zapewnił, że opracuje specjalny program samoobrony oparty na”tactical combat system”. Będzie to przede wszystkim obrona przed nożem, kijem, i bronią palną. Szkolenia będą zawierały elementy mieszanych sztuk walki połączone z posługiwaniem się bronią palną. Każdy kierowca powinien wiedzieć, jak się zachować w momencie zagrożenia życia, jak należy w mgnieniu oka przechwycić broń przeciwnika, jak skutecznie uniknąć pchnięć nożem lub te ciosy zablokować.

Okazuje się, że szefowie firmy transportowej (link is external)dobrze trafili. Paweł Jóźwiak to wielkorotny mistrz Polski i Europy w różnych stylach walki. Prowadził szkolenia Żandarmerii Wojskowej, policji, Straży Granicznej, a także jest instruktorem w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu.

Kim jest Paweł Jóźwiak?:http:// http://mma-poznan.pl/trenerzy/pawel-jozwiak/(link is external)

Znalezione obrazy dla zapytania paweł jóźwiak mma poznań

Autor:
Z.B.
Źródło:

plportal.pl

video:
Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 6

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl