Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Polska firma rozpycha się łokciami. Polpharma właśnie przejęła holenderską spółkę biotechnologiczną


polpharma
Największa polska firma farmaceutyczna przejęła 100 procent w holenderskiej spółce biotechnologicznej EPIRUS Biopharmaceuticals (Netherlands) B.V.

Grupa Polpharma ma już zakłady produkcyjne w Polsce, Rosji i Kazachstanie. Teraz poszerzy swe możliwości o wysoko wydajną linię technologiczną w Europie Zachodniej. 

30 czerwca 2016 została sfinalizowana transakcja przejęcia holenderskiego partnera przez polskiego giganta. Połączenie możliwości technologicznych Epirusa i Oddziału Biotechnologii Grupy Polpharma w Gdańsku pozwala na rozwinięcie produkcji leków biologicznych i bionastępczych na światową skalę. Dzięki tej transakcji grupa zyska pełną kontrolę nad całym łańcuchem biotechnologicznym.

– Bardzo się cieszymy z poszerzenia możliwości, jakimi już dysponujemy w Gdańsku o wiodącą linię komórkową w branży, znakomite kompetencje procesowe oraz zespół doświadczonych ekspertów – mówi PAP Markus Sieger, prezes Grupy Polpharma. – Dzięki pełnej integracji procesów będziemy w stanie kontrolować wszystkie etapy rozwoju leku biologicznego. To ważny czynnik sukcesu w strategicznym dla nas obszarze leków bionastępczych. Pozyskana technologia pomoże nam dostarczać dostępne kosztowo produkty biologiczne dla ciężko chorych pacjentów na całym świecie – dodaje.

Tomasz Staśkiewicz
Źródło: PAP

Polub Plportal.pl:

Tags: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

88 − = 83

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl