Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

POLECĄ GŁOWY W AUTOSANIE ZA SKANDAL Z PRZETARGIEM


Są decyzje personalne po kontroli zleconej w Autosanie(link is external) przez premier Beatę Szydło – mówi RMF FM minister Henryk Kowalczyk, który tę kontrolę prowadził. Wszczęto ją po ujawnieniu przez dziennikarzy RMF FM(link is external), że sanocka spółka pozbawiła się szansy na start w przetargu na autokary dla wojska, bo o 20 minut za późno złożyła ofertę.

Minister Henryk Kowalczyk nie chciał na razie ujawnić, kto ma stracić stanowiska. Powiedział jedynie, że najpierw musi o tym poinformować osoby, których te decyzje dotyczą. Dziennikarze RMF FM zapytali, czy jest mowa o zwolnieniu prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Nie, o tym nie– lakonicznie odpowiedział minister Kowalczyk. Pytanie o ewentualne zwolnienie prezesa Autosanu, Kowalczyk skwitował jedynie stwierdzeniem: “Nie wiem”.

O konsekwencje wpadki Autosanu pytał także Henryka Kowalczyka Marcin Zaborski w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. Minister stwierdził, że za wpadkę nie poleciały jeszcze głowy, ale decyzje personalne zapadły. Muszą się dowiedzieć o tych decyzjach zainteresowani i to muszą być jeszcze też uzgodnieni inni. W momencie, kiedy będziemy gotowi do ogłoszenia, myślę że z ministrem Kownackim to ogłosimy – stwierdził Kowalczyk. Na pytanie, czy prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej może być spokojny o stanowisko, minister odpowiedział: Uważam, że tak. Co do szefa Autosanu stwierdził: No tu będziemy rozmawiać.

Po ujawnieniu przez nas afery, w Autosanie były dwie kontrole. Gdy dziennikarze RMF FM poinformowali o skandalicznym opóźnieniu ze złożeniem oferty, kontrolerów do Sanoka wysłałaPolska Grupa Zbrojeniowa(link is external), w której skład wchodzi Autosan(link is external). Ta kontrola też się zakończyła. Według nieoficjalnych informacji reporterów RMF FM w Grupie mają być wprowadzone nowe procedury przetargowe.

Z kolei Henryk Kowalczyk badał sprawę szerzej. Szefowa rządu, gdy otrzymała jego wnioski, nie chciała ujawniać żadnych szczegółów, zasłaniając się tym, że postępowania prowadzą służby specjalne.

Przetarg na autobusy dla armii w kwietniu tego roku ogłosiła 2. Regionalna Baza Logistyczna w Rembertowie. Postępowanie podzielono na dwa zadania. Pierwsze dotyczyło małych, 16-miejscowych autobusów pasażerskich. Drugie – autobusów mogących przewieźć minimalnie 47 osób.

Od ogłoszenia przetarg(link is external)u jego warunki i daty składania ofert wielokrotnie zmieniano. Ostateczny termin wyznaczono na 28 lipca. Oferty można było składać do godz. 8:00 – Autosan złożył swoją o 8:20. Jego oferta odpadła. O godz. 10:00 otwarto koperty i okazało się, że jest tylko jeden chętny i to tylko na dostawę dużych autokarów – niemiecki MAN. Część postępowania – dot. mniejszych pojazdów – unieważniono.

Autor:
Darek Delmanowicz /PAP
Źródło:

rmf

Polub Plportal.pl:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

10 + = 12

 

About zzz

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl