Go to ...

No Blog Title Set

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

Po wyjściu z Unii nie będzie płatnych urlopów? “Prawa pracowników będą zagrożone”


Jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej, zagrożone zostaną prawa pracowników” – przestrzega minister handlu i przemysłu w brytyjskim gabinecie cieni, Angela Eagle.

Posłanka Partii Pracy jest przekonana, że podczas zaplanowanego na 23 czerwca referendum będą się ważyć losy takich uprawnień pracowników jak płatne urlopy czy zasada równej płacy. Angela Eagle twierdzi, że wielu konserwatystów nawołujących do wyjścia z UE chce usunąć te zapisy.

“Na karcie do głosowania w referendum znajdzie się dużo praw pracowniczych, które są poparte przepisami UE: równa płaca, płatne urlopy, uprawnienia dla pracowników zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy. Są rzeczy, których eurosceptyczni torysi chcą się pozbyć” – stwierdziła polityk w programie BBC Andrew Marr Show.

Prawo Unii Europejskiej gwarantuje pracownikom państw członkowskich 4 tygodnie płatnego urlopu w ciągu roku, podczas gdy zapis o równej płacy za tę samą pracę został umieszczony w traktatach już na samym początku powstania Wspólnoty – przypomina dziennik “The Independent”.

W 2011 roku rząd koalicyjny sporządził raport autorstwa Adriana Beecrofta, wzywający do wykreślenia wielu paragrafów w dotychczasowych regulacjach biznesowych. Postanowienia zawarte w dokumencie zostały jednak zablokowane przez ówczesnego ministra ds. handlu i przemysłu Vince’a Cable’a z Liberalnych Demokratów.

W ubiegłym roku pojawiły się jednak doniesienia, że David Cameron może negocjować prawa pracowników w ramach planów cięć “biurokracji” w całej UE.

Na ostatniej konferencji Partii Pracy były minister spraw wewnętrznych Alan Johnson przekonywał, że partia wciąż powinna prowadzić kampanię nawołującą do pozostania kraju w UE, nawet jeśli Cameron nie zamierza negocjować praw pracowniczych.

Adrianna C

Źródło: http://londynek.net/wiadomosci/Po+wyjsciu+z+Unii+nie+bedzie+platnych+urlopow+Prawa+pracownikow+beda+zagrozone+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=3496024275-201602281622-lg2

Polub Plportal.pl:

Tags: ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

74 − = 73

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl