Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

PiS ogłosiło pakt dla przedsiębiorców. Morawiecki: będziemy kontynuować rewolucję godności


– Ważne jest to, by wszyscy Polacy zarabiali godnie, dlatego będziemy kontynuować naszą rewolucję godności – ogłosił Mateusz Morawiecki na konwencji programowej partii rządzącej w Katowicach. Premier zaprezentował też specjalny pakt dla przedsiębiorców.

  • Ulga dla małych i średnich firm czy wsparcie dla inwestorów – to niektóre z propozycji PiS dla przedsiębiorców
  • – Neoliberałowie mówią, że podnoszenie płacy minimalnej jest szkodliwe. Takie glosy dochodzą z obozu liberałów, którzy czytają swoje pożółkłe karteczki sprzed 20 lat – mówił premier
  • – Oni koncertowo zmarnowali tamto osiem lat i ostatnie cztery lata również koncertowo zmarnowali – oceniał Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie dzisiejszego wystąpienia ogłosił oraz dokonał symbolicznego podpisania paktu dla przedsiębiorców. Założenia zaprezentowane przez PiS to:

  • Ulga w wysokości 500 zł dla wszystkich małych i średnich firm (o przychodach do 10 tys. i dochodach do 6 tys. zł miesięcznie) w płatności na ZUS
  • Zryczałtowany ZUS, pozostający na poziomie takim jak do tej pory, dla przedsiębiorców o przychodach wyższych niż 10 tys. zł miesięcznie
  • Prosty PIT – ryczałt do 2 mln euro
  • CIT na poziomie 9 proc. do 2 mln euro przychodów
  • 1 mld zł przeznaczony na program wsparcia inwestycji strategicznych.

 

Morawiecki na konwencji: nocny stróż przysnął

REKLAMA

– Chcemy udowodnić w kolejnych latach, że potrafimy rządzić w trudnych okolicznościach – zapewnił premier. – To jest program PiS: powszechny rozwój dla całej Polski – dodał.

Stwierdził, że podstawią rozwoju musi być “aktywne państwo”, które “pomaga najsłabszym”. – Państwo to nie jest nocny stróż, jak nam wmawiano przez 25 lat. Nocny stróż przysnął. Solidarne państwo to droga ku przyszłości – mówił premier. – Często mówiliśmy, że gospodarka jest twarzą naszego sukcesu. Ale to połowa prawdy. Bo to nie tylko silna gospodarka, ale i silne rodziny muszą być twarzą rzeczywistego rozwoju – wyjaśnił.

Morawiecki przedstawił dziś pakt dla przedsiębiorców. Stwierdził, że będzie on służył “polskiemu kapitałowi”. – Odkładamy do lamusa ten mit, że kapitał nie ma narodowości – zapewnił Morawiecki. – Ważne jest to, by wszyscy Polacy zarabiali godnie, dlatego będziemy kontynuować naszą rewolucję godności – stwierdził.

– Neoliberałowie spod znaku pana Balcerowicza, Schetyny i pani Kidawy-Błońskiej mówią nam, że podnoszenie płacy minimalnej jest szkodliwe. Takie glosy dochodzą z obozu liberałów, którzy czytają swoje pożółkłe karteczki sprzed 20 lat. My wiemy, jak ważne jest podnoszenie płacy minimalnej i wszystkich płac – mówił premier.

Premier zapowiedział, że zmiany wprowadzane przez rząd będą oznaczać upodmiotowienie pracowników, wyższy udział w PKB i więcej konsumpcji w kraju.

 

Premier: głęboka zmiana filozoficzna

Zdaniem Morawieckiego, pakt oznacza, że “państwo jest z wami” – zwrócił się do przedsiębiorców. – Aktywne, mądre, sprawne państwo jest potrzebne. Nie dajcie sobie wmówić, że państwo to zło, że podatki są niepotrzebne – apelował.

– Oni koncertowo zmarnowali tamto osiem lat i ostatnie cztery lata również koncertowo zmarnowali – oceniał Morawiecki, mówiąc o opozycji.

Odnosząc się do propozycji PiS wzrostu płacy minimalnej premier wskazał, że to “fundamentalna zmiana dla dobra całego społeczeństwa, wszystkich pracowników”. – Ta propozycja przyrostu płacy minimalnej bardzo rozsądna, rozłożona w czasie, krytykowana przez partię pana Grzegorza Schetyny, jest czymś, co będziemy kontynuować – zapowiedział.

Jego zdaniem jest to też “głęboka zmiana filozoficzna”. – Ona prowadzi do upodmiotowienia tych wszystkich pracowników, którzy ledwo co wiązali koniec z końcem – powiedział.

 

Morawiecki: niesprawność państwa w czasach PO

Premier przekonywał, że jego rząd wspiera przedsiębiorców. – Ale można zapytać, dlaczego dopiero teraz możemy proponować nowe ulgi, obniżkę podatków, zresztą wszystkich podatków, bo i PIT, który już obniżamy – powszechną obniżkę podatku PiS. Bo taka jest charakterystyka naszych programów – nasze programy są programami powszechnymi, dla wszystkich Polaków – podkreślił.

Morawiecki mówił, że jest to możliwe dzięki prowadzonej przez jego ekipę walce z mafiami VAT-owskimi. Nawiązał w tym kontekście do westernu “Siedmiu wspaniałych”. – Tam też mafia zewnętrzna opanowała wioskę i pobierała haracz od normalnego rozwoju, i ta wioska nie mogła się normalnie rozwijać, bo gdzieś z kulą u nogi każdy mieszkaniec musiał żyć. Tą kulą przytroczoną u nogi była niesprawność państwa w czasach PO, były mafie VAT-owskie – powiedział premier.

Jak podkreślał “tam, gdzie było siedmiu wspaniałych poleciało parę szyb i parę koni może uciekło”. – Ale jakie jest porównanie – oni dokonali czegoś wielkiego, ważnego dla Polski. A teraz, jak jeżdżą te cysterny na przykład, to wmawiają nam, że taka cysterna zanieczyszcza środowisko. No tak, tylko ona ma wielki cel dydaktyczno-uświadamiający, że w czasach naszych poprzedników 600 takich cystern dziennie wjeżdżało i w sposób bezczelny okradało państwo polskie – mówił.

Źródło: Onet

Polub Plportal.pl:

Tags:


About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl