Go to ...

biznes-gospodarka.plportal.pl

Reklama

PiS bierze odwet na burmistrzu Błaszek, który ośmieszył ich reformę edukacji. Rozpocznie się kontrola finansów gminyNieplanowana kontrola gminnych finansów czeka Błaszki. Ostatnio o miejscowości zrobiło się głośno za sprawą wystąpienia jej burmistrza. Niegdysiejszy członek Prawa i Sprawiedliwości Karol Rajewski otwarcie skrytykował reformę oświaty minister Anny Zalewskiej. Teraz władza poszuka na niego haków. Jednak i on postanowił się mocno odgryźć. W związku z zaplanowaną na 10 kwietnia kontrolą, w Błaszkach odwołano uroczystości upamiętniające katastrofę smoleńską.

Niespodziewanie burmistrz Błaszek Karol Rajewski dostał pismo informujące o “kompleksowej kontroli gospodarki finansowej i zamówień publicznych w mieście i gminie Błaszki”. Na Twitterze zdjęcie dokumentu zamieścił dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski.

Mariusz Gierszewski @MariuszGierszew

@RadioZET_NEWS Burmistrz gminy Błaszki,który postawił się minister edukacji będzie miał niezaplanowaną kontrolę.Sprawdzą finanse,przetargi.

Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi zaznaczyła, że kontrola rozpocznie się 10 kwietnia i potrwa do końca maja. Ciężko nie stwierdzić, że jest to forma zemsty za mocne słowa burmistrza Błaszek na temat reformy oświaty minister Anny Zalewskiej. Podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Miast Polskich w Serocku samorządowiec skrytykował szefową MEN za pozorowane konsultacje w sprawie likwidacji gimnazjów. Jego wystąpienie, o którym pisaliśmy w naTemat, stało się hitem internetu.

Na stronie internetowej miasta poinformowano, że w związku z niespodziewaną kontrolą, burmistrz zdecydował o odwołaniu uroczystości upamiętniających 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej.
Daria Różańska
Źródło: NaTemat.pl/Radio ZET

Polub Plportal.pl:

Tags: , , ,


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

 

About publikator

Reklama

WSPARCIE: propublicobono-rp.org | ffon.pl